NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Wycieczka na Słowację
2019-05-14

Wycieczka na Słowację

Uczniowie z klas IV-VIII byli na szkolnej wycieczce w Słowacji. Dwudniowy wyjazd obfitował w wiele atrakcji turystycznych.

 

           Uczniowie zwiedzili miedzy innymi Starą Lubowlę – miasto położonego w północnej Słowacji  w dolinie rzeki Poprad, a w nim  Zamek Lubawski – twierdzę wznoszącą się na wapiennej skale i skansen – zawierający zabytki architektury ludowej Spiszu. Po południu zwiedzali stolicę Polskich Tatr – Zakopane, po czym udali się do Białki Tatrzańskiej gdzie mieli nocleg w Domu Wypoczynkowym „Cyprówka”. Właściciele byli bardzo gościnni i raczyli wszystkich pysznymi, urozmaiconymi posiłkami.  Wieczorem, mimo wyczerpującego dnia nikomu nie chciało się spać – były więc tańce, zabawy, gry i towarzyskie rozmowy.

              Drugiego dnia zaraz po śniadaniu, uczniowie wraz z przewodnikiem ruszyli na wędrówkę po Tatrach Słowackich.  Wyprawę rozpoczęli od Starego Smokowca, skąd kolejką naziemną  wjechali  na Hrebienok – tarasowy występ w masywie Sławkowskiego Szczytu. Stąd wyruszyli szlakiem do Wodospadów Zimnej Wody, odwiedzili Rainerową Chatę – najstarsze zachowane schronisko w Tatrach a następnie szlakiem prowadzącym zboczami doliny powrócili do miejsca startu, podziwiając po drodze zaśnieżone jeszcze szczyty gór i piękne krajobrazy.

             Wycieczka była bardzo udana.

Zapraszamy do galeri zdjęć.