2019-09-26

Konkurs "List do Taty"

Uczniowie z naszej szkoły pod koniec ubiegłego roku szkolnego napisali prace konkursowe. Otrzymaliśmy odpowiedź, że spośród ponad stu sześćdziesięciu prac uczennica Karolina Dworak zajęła wyróżnienie.

Konkurs List do Taty był  adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Niezmiennie od pięciu lat jego uczestnicy mają za zadanie napisać pracę na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata? (ojczym lub ojciec zastępczy).

Inicjatorem i głównym organizatorem konkursu jest Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. św. Cyryla i Metodego. W tej edycji konkursu do etapu okręgowego zgłosiło się ponad trzydzieści szkół z terenu województwa podkarpackiego. Łącznie do organizatorów wpłynęła rekordowa liczba prac. Nadesłane listy oceniało jury, w skład, którego wchodzili między innymi: przewodnicząca Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty, prof. Aleksander Bobko, senator RP, organizator etapu regionalnego konkursu.