DEUTSCH PLUS
2019-10-08

DEUTSCH PLUS

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do programu propagującego język niemiecki Deutsch plus.

Program realizowany jest we współpracy z  Goethe-Institut, który  wspiera szkoły w ich dążeniach, a jednocześnie ma na celu stworzenie sieci szkół angażujących się w nauczanie języka niemieckiego – szkół, które mogą wymieniać się doświadczeniami oraz wzajemnie się wspierać. Uczniowie biorą aktywny udział w  różnych wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Goethe-Institut. Koordynatorem projektu jest  p. Bernadeta Nykiel. Do programu mogły przystąpić tylko takie szkoły, które oferują naukę języka w zwiększonym zakresie. W całej Polsce wybranych zostało 200 takich szkół, wśród których znalała się też NSP w Bratkowicach.

Dzisiaj tj. 8 października uczniowie kl. VII i VIII, wraz z wychowawcami: p. M. Trawką i p. F. Ząbczyk mieli możliwość uczestnictwa w koncercie niemieckiego rapera Rogera Reklessa. Koncert odbył się w klubie „Pod palmą” w Rzeszowie, przy aktywnym udziale publiczności. Uczniowie mogli na żywo posłuchać języka niemieckiego, a nawet bawarskiego dialektu. Muzyk wspaniale potrafił zaktywizować młodzież i wszyscy świetnie się bawili.
                                                                                                                                                                                                                                                            B. Nykiel