Wyjście na cmentarz kl. I-III
2019-11-04

Wyjście na cmentarz kl. I-III

W poniedziałek 4 listopada uczniowie klas l-lll wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz, aby oddać hołd i zapalić znicze na grobach Żołnierzy Armii Krajowej.

Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Odwiedzili także groby naszych bliskich. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. W czasie wycieczki dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. W taki sposób uczciliśmy pamięć bohaterów – wielkich ludzi oraz naszych najbliższych. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.