Wojewódzki Konkurs  „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”.
2019-12-06

Wojewódzki Konkurs „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”.

Uczeń naszej szkoły Bartosz Olbrot z klasy 7 zdobył wyróżnienie w XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”. Bartosz wykonał prezentację multimedialną pt. „Wycieczka śladami Henryka Sienkiewicza”.

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce, którego Szkoła Podstawowa nosi imię tego znanego powieściopisarza, laureata Nagrody Nobla.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 29 listopada w siedzibie organizatora.

Konkurs zachęca do poznawania i propagowania twórczości Henryka Sienkiewicza i tradycyjnie  przeprowadzany jest w trzech kategoriach: prezentacja multimedialna, praca plastyczna płaska lub przestrzenna oraz praca literacka. Cieszy się on  dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, o czym świadczy liczna ilość prac nadsyłana do organizatorów.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy dalszych sukcesów!