NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
FERIE W SZKOLE
2021-01-22

FERIE W SZKOLE

W drugim tygodniu ferii dzieci klas I – III miały zapewnioną w szkole opiekę świetlicową Na ten tydzień pobytu dzieci w szkole zaplanowano szereg ciekawych zajęć. Spotkania i zajęcia odbywały się zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS.

 

11.01.2021 r. - Pierwszy dzień ferii uczniowie  rozpoczęli od zajęć plastyczno-technicznych. Jedna grupa wykonywała prace techniką origami a druga pracowała z długopisami 3D. Za pomocą tych długopisów Dzieci wykonały dla siebie okulary i model wieży Eiffla. Odbył się także konkurs piosenki  „Szansa na sukces", w której brało udział cztery zespoły reprezentujące Bratkowice:) "Być może" , "Pieski"," Śpiewaki-trojaki" i „Ra-RA-RABUSIE”.

12.01.2021 r. – W tym dniu uczniowie szyli  maskotki a później robili świeczki. Następnie były gry i zabawy z chustą animacyjną, a na koniec wykonali upominki dla babci i dziadka w postaci kokardki z serduszkami.

13.01.2021 r. – W trzecim dniu spotkań feryjnych dominowały zajęcia ruchowe (gry, tańce, tory przeszkód). Po wyczerpujących zawodach i tańcach uczestnicy spotkania rozwiązywali łamigłówki i grali  w gry planszowe.

14.01.2021 r. – W tym dniu uczniowie znów  tworzyli figurki za pomocą długopisu 3D. Później były zajęcia z robotami oraz z  doświadczeniami chemicznymi. Dzieci skorzystały także z pięknej zimy; było lepienie bałwana, jazda na sankach i zabawy na śniegu.

15.01.2021 r. - W ostatnim dniu ferii uczniowie współpracowali w grupach konstruując wieże ze słomek, uczestniczyli w zabawach ruchowych, wykonywali pieczątki z ziemniaków i wzięli udział w karaoke. Po wspólnych zabawach każdy z uczestników zajęć feryjnych, otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę. Podczas tego dnia nie zabrakło również szaleństwa na śniegu .

Zapraszamy do galerii zdjęć