Konkursy ekologiczne
2021-04-30

Konkursy ekologiczne

22 kwietnia obchodzony jest na świecie Dzień Ziemi. Celem tego święta ekologicznego jest zwrócenie uwagi wszystkich ludzi na problemy związane z nadmierną eksploatacją zasobów naszej planety oraz promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie

Również w naszej szkole podejmowane są różne akcje i działania, których celem jest uwrażliwianie uczniów na problemy związane z degradacją środowiska naturalnego. Jedną z form edukacji dzieci jest ich udział w różnych konkursach ekologicznych, których celem jest upowszechnienie wiedzy wśród dzieci i młodzieży na temat ochrony środowiska. W tym roku szkolnym uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w dwóch takich konkursach:

1. Ogólnopolskim Konkursie  poświęconym Puszczy Białowieskiej – który  polegał na wykonaniu prezentacji na temat  oddziaływania człowieka i zjawisk pogodowych na Puszczę Białowieską, napisaniu opowiadania lub artykułu o krajobrazie, formach przyrodniczych, faunie i architekturze występujących na terenie Puszczy Białowieskiej lub wykonanie plakatu prezentującego rośliny tworzące warstwy lasu na przykładzie Puszczy Białowieskiej
  2. Szkolnym Konkursie Ekologicznym „Przywrócić naszą Ziemię”- który polegał na wykonaniu pracy plastycznej dowolną techniką na temat ochrony środowiska.

Na oba konkursy wpłynęło wiele prac. Uczniowie wykazali się kreatywnością i pomysłowością – wykonali piękne i oryginalne plakaty, rysunki, prace przestrzenne oraz prezentacje.  Wszystkie wykonane prace świadczą o sporej wiedzy i ogromnej wrażliwości dzieci i młodzieży  na temat ochrony naszej planety.

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu szkolnego:

Kategoria I - kl. I - III

1. I miejsce – Lena Matuszkiewicz (kl. I) i Rozalia Słowik (kl. I) Oskar Kiełb (kl. I)
  2. II miejsce – Anita Bartków (kl. II), Adam Lis (kl. II)

Kategoria II - kl. IV - VIII

1. I miejsce – Karolina Dworak (kl. VII), Jakub Trzyna (kl. V), Krzysztof Krupa (kl. V)
  2. II miejsce – Aleksandra Irzeńska (kl. V), Dominika Osypka (kl. VIII), Wiktoria Kwoka (kl. VI)
  3. III miejsce – Daria Szopa (kl. IV), Natalia Płatek (kl. IV)