Półkolonia 2021
2021-07-02

Półkolonia 2021

Wakacje to czas zasłużonego wypoczynku i dobrej zabawy, dlatego w naszej szkole w okresie od 28 czerwca do 2 lipca odbyła się półkolonia zorganizowana dla uczniów z naszej szkoły i okolicznych miejscowości. Część kosztów organizacyjnych pokrył Wójt Gminy Świlcza. W zajęciach uczestniczyło 27 dzieci.

Celem zajęć było między innymi:

- stworzenie dzieciom warunków do ciekawego i aktywnego spędzenia wolnego czasu,

- kształtowanie odpowiednich nawyków i postaw,

- rozwijanie sposobów ekspresji uczuć i emocji,

- poznawanie najbliższej okolicy.

Półkolonia rozpoczęła się od przywitania uczestników półkolonii oraz przedstawienia programu. Pierwszy dzień upłynął na zabawach integracyjnych w szkole. W tym dniu uczestnicy mieli okazję do rozwijania zdolności plastycznych. Tworzyli figurki za pomocą długopisów 3D, wykonywali kolczyki z modeliny. Odwiedzili również nowo otwarty labirynt w Mrowli.

We wtorek dzieci udały się na plac zabaw, gdzie korzystały m.in. z przyrządów do ćwiczeń gimnastycznych. Rozegrali również mecz piłki nożnej.  Następnie wyruszyliśmy do leśniczówki Bugaj, gdzie uczestnicy bawili się w różne zabawy. Po wypoczynku poszliśmy na krótki spacer po lesie.

Trzeciego dnia, tj. 30 czerwca dzieci odwiedziły rzeszowskie kino „Zorza”, gdzie obejrzały film pt.: „Luca”. Seans opowiadał historię tytułowego bohatera, który zyskał nowego przyjaciela, Alberto, z którym spędza wakacje na włoskiej Riwierze. Łączy ich wspólny sekret - w rzeczywistości są morskimi istotami, które na lądzie wyglądają jak ludzie - muszą unikać wody, zdolnej zdradzić ich prawdziwą naturę. Po filmie odwiedziliśmy fontannę multimedialną w Rzeszowie, gdzie uczestnicy mieli okazję ochłodzić się w upalny dzień. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się na pyszną pizzę.

Czwarty dzień półkolonii spędziliśmy w Parku Historycznym w Bliźnie. Przewodnik zapoznał dzieci z historią niemieckiego poligonu doświadczalnego z pociskiem V-2, samolotem AN-2, wozem pancernym i rekonstrukcjami okopów i bunkrów z czasów II wojny światowej. Na zakończenie dnia chętne osoby zakupiły drobne pamiątki.

Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w LKJ w Zabajce. Pobyt rozpoczęliśmy od zapoznania się w mieszkańcami stadniny. Następnie wszyscy aktywnie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych oraz spacerze po okolicznym lesie. Miłym zaskoczeniem było wysłuchanie samodzielnie ułożonej piosenki  przez dziewczynki z naszej szkoły. Po smacznym obiedzie uczestnicy otrzymali deser – pyszne lody. Wspaniałą przygodą była przejażdżka bryczką po leśnych ścieżkach. Gdy wróciliśmy do szkoły nadszedł czas pożegnania i powrotu do domu.

To był wspaniały czas! Sprzyjała nam piękna pogoda, dzieci wracały zrelaksowane, wypoczęte i szczęśliwe.

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę!