KWIATY W SZAROŚCI
2023-03-04

KWIATY W SZAROŚCI

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Kwiaty w szarości” zorganizowany został przez Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Sierakowie. Współorganizatorami są: Urząd Miejski Gminy Rawicz, Starostwo Powiatowe w Rawiczu, Miejskie Biuro Wystaw Artystycznych w Lesznie, Muzeum Ziemi Rawickiej, Dom Kultury w Rawiczu.

Kwiaty otaczają nas wokół, są wszędzie: w ogrodach, na polach, w lasach, zakwitają na miejskich trawnikach i skwerach, są w naszych domach,  spotykamy je we wzornictwie przemysłowym: biżuterii, ubraniach i wielu przedmiotach codziennego użytku. Zawsze są obecne przy ważnych wydarzeniach z naszego życia.  Zachwycają nas i upiększają nasze otoczenie. Są delikatne, piękne i kolorowe.  W ogólnopolskim Konkursie „Kwiaty w szarości”  zadaniem uczestników było przedstawić wielobarwne kwiaty  posługując się  tylko kolorem czarnym, białym i różnymi odcieniami szarości. Uczniowie naszej szkoły wykonali 17 prac, starając się jak najlepiej przedstawić urodę i ulotność kolorowych kwiatów, używając tylko tych dozwolonych barw.