Gminny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Świlcza”
2023-05-15

Gminny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Świlcza”

12 maja w Szkole Podstawowej w Świlczy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „O Pióro Wójta Gminy Świlcza”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia było doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni, utrwalenie zasad ortograficznych, wytworzenie pozytywnej motywacji do nauki ortografii, a przede wszystkim integracja uczniów szkół z terenu naszej gminy. Prace były oceniane w trzech grupach wiekowych.

Naszą szkołę reprezentowali:

- Oskar Bednarz z klasy III, który zajęł wyróżnienie,

- Julia Dworak z klasy V, która zajęła wyróżnienie,

-Cyprian Bednarz z klasy VIII, który zajął II miejsce.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów drobne upominki za udział w konkursie, zaś laureaci konkursu otrzymali pióra Wójta Gminy Świlcza, nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Nagrody ufundowała Gmina Świlcza z środków pochodzących z budżetu Gminy Świlcza przeznaczonych na wychowanie w trzeźwości i przeciwdziałanie alkoholizmowi.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!