NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA
2023-10-27

ŚLUBOWANIE I PASOWANIE NA UCZNIA

W piątek 27 października uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie w obecności Dyrektora Szkoły Pani Danuty Rudzkiej, nauczycieli, rodziców oraz uczniów naszej szkoły.

Uroczystość prowadziły uczennice klasy ósmej:Zuzanna Pałka i Emilia Szczepanik, które na początku serdecznie powitały przybyłych gości, a przede wszystkim bohaterów tego dnia, czyli uczniów klasy
pierwszej.

Pierwszoklasiści zachęceni słowami piosenki „Nie ma czego się bać” odważnie przedstawili przygotowany przez siebie program artystyczny. Za piękną recytację wierszy i inscenizację piosenek zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Czekała na nich jeszcze niespodzianka - egzamin. Musieli odpowiedzieć na trudne pytania i wykazać się wiedzą z matematyki przyrody i języka polskiego. Okazało się, że przygotowane zadania nie sprawiły im trudności. Zebrani goście orzekli, że egzamin zdali na szóstkę i gotowi są złożyć uroczyste ślubowanie.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie ślubowali być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Po złożeniu ślubowania, Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję cię na ucznia naszej szkoły”- mówiła dotykając ołówkiem ramion uczniów. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej szkolnej społeczności.

Na pamiątkę złożyli w kronice szkolnej swój pierwszy podpis - odcisk palca.

Zgodnie z tradycją Pani Dyrektor Danuta Rudzka i wychowawca klasy Krystyna Berdel wręczyły pierwszakom pamiątkowe dyplomy i upominki. Na zakończenie uroczystości rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek.

Ten wyjątkowy dzień pozostanie na długo w pamięci pierwszaków. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

GALERIA ZDJĘĆ