NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
2023-11-06

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

6 listopada na korytarzu szkolnym zaroiło się od postaci superbohaterów, kolorowych zwierzątek, księżniczek, smerfów i innych nieziemskich postaci. W tym dniu obchodzono w szkole „Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek”.

Z tej okazji chętni uczniowie przebrali się za swoją ulubioną postać. Na korytarzu można było spotkać   wielu  bajkowych i książkowych bohaterów.  Uczniowie zaprezentowali  swoje stroje podczas  pokazu na korytarzu szkolnym.

Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia.  

Bajki i baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzimy piątego listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek.

Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło im, ale także nauczycielom, dużo radości.

GALERIA ZDJĘĆ