2023-11-22

"Zemsta" Aleksandra Fredy w 3D

Czy praca z lekturą może angażować wszystkie zmysły? Czy można uczyć literatury przez doświadczanie? Czy nowoczesne technologie mogą być sprzymierzeńcem nauczyciela? Oczywiście, że TAK! Przekonali się o tym uczniowie klasy VII, którzy za pomocą długopisów 3D tworzyli prace nawiązujące do lektury Aleksandra Fredry pt.: „Zemsta”.

Technologia druku 3D daje uczniom i nauczycielom zupełnie nowe możliwości prowadzenia i uczestniczenia w zajęciach lekcyjnych. Dzięki modelom 3D uczniowie mogą lepiej zrozumieć i zapamiętać wiedzę, która jest im przekazywana.

Dzięki tej technologii w prosty sposób możliwe jest tworzenie niezwykłych przestrzennych konstrukcji. Stosowanie długopisów 3D podczas lekcji powoduje, że uczniowie lepiej zapamiętują przekazywaną im wiedzę. Dzięki nowym bodźcom uczniowie przyswajają zdecydowanie więcej informacji i na dłużej je zapamiętują.