Konkursy z języka angielskiego
2023-11-30

Konkursy z języka angielskiego

Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w konkursach z języka angielskiego.

8 listopada odbył się etap szkolny z przedmiotowego konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 6 uczniów z naszej szkoły: Paulina Nowak (kl.VI), Jakub Trzyna, Nicola Warzybok, Emilia Szczepanik, Zuzanna Pałka oraz Aleksandra Irzeńska (kl. VIII).

Dnia 14 listopada uczniowie mieli szansę spróbować swoich sił w olimpiadzie z języka angielskiego organizowanej przez Olimp School. Olimpiada zorganizowana była dla uczniów klas IV-VIII. Wzięli w niej udział uczniowie: Wiktoria Przybyło-Lachcik, Antonina Szczepanik, Maja Czech, Adam Lis (kl. V), Paulina Nowak, Amelia Reguła, Łucja Szczepańska, Julia Dworak (kl. VI), Emilia Szczepanik, Zuzanna Pałka, Jakub Trzyna i Aleksandra Irzeńska (kl. VIII).

W tej olimpiadzie uczennica klasy VI, Paulina Nowak uzyskała 5. miejsce w kraju.

23 listopada 2023 r. odbył się ogólnopolski konkurs "Lingos - Zostań Mistrzem Słówek". Uczniowie rozwiązywali arkusz konkursowy, w którym sprawdzali znajomość słownictwa z języka angielskiego. Test składał się z 7 zadań. Uczniowie, którzy przystąpili do tego konkursu to: Adam Lis, Kamil Łyczko, Wiktoria Przybyło-Lachcik, Antonina Szczepanik, Lidia Szopa (kl. V), Paulina Nowak (kl. VI), Aleksandra Irzeńska, Krzysztof Krupa, Zuzanna Pałka, Karol Surowiec, Emilia Szczepanik, Jakub Trzyna, Nicola Warzybok oraz Dmytro Khodorkov (kl. VIII).

W konkursie Lingos "Zostań Mistrzem Słówek" uczennica kl. VI Paulina Nowak zdobyła wyróżnienie.

30 listopada chętni uczniowie klas II-VIII wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Orzeł z języka angielskiego". Uczniowie, którzy zmagali się z arkuszem konkursowym to: Julia Przywara, Aleksandra Ziaja, Aleksander Cyło, Wiktoria Bielecka, Zofia Dworak (kl. II), Karol Bańkowski, Emilia Lis, Krystian Lubera, Jan Ząbczyk, Wiktoria Warzybok (kl. III), Oliwia Lis (kl. IV), Maja Czech, Antonina Szczepanik (kl. V), Amelia Reguła, Julia Dworak, Łucja Szczepańska, Paulina Nowak (kl. VI), Zuzanna Pałka, Aleksandra Irzeńska, Krzysztof Krupa, Jakub Trzyna, Emilia Szczepanik oraz Nicola Warzybok (kl. VIII).

W konkursie "Orzeł z języka angielskiego" lauretami zostali:

Laureat, 4 miejsce w kraju - Aleksandra Ziaja - klasa II,

Laureat, 10 miejsce w kraju - Aleksander Cyło - klasa II,

Laureat, 10 miejsce w kraju - Jakub Trzyna - klasa VIII,

Laureat, 17 miejsce w kraju - Zofia Dworak - klasa II,

Laureat, 18 miejsce w kraju - Paulina Nowak - klasa VI,

Laureat, 18 miejsce w kraju - Emilia Szczepanik - klasa VIII.

Gratulujemy serdecznie wszystkim uczniom !