XXIV Wojewódzki Przegląd Dziecięcej Twórczości Plastycznej „Choinka jak ze snu” Krasne 2023
2023-12-11

Temat konkursu „CHOINKA JAK ZE SNU”, dotyczył dawnej oraz obecnej tradycji dekorowania domu drzewkiem bożonarodzeniowym stanowiącym nieodłączny element wystroju świątecznego, zakorzenionego na stałe w naszej kulturze.

Uczniowie naszej szkoły Lena Ząbczyk, Izabela Ziajor, Daria Przywara, Miłosz Łyczko, Magdalena Lis, Karolina Przywara, Emilia Lis, Kornel Kiełb, Gabrysia Żmuda, Lubera Krystian, Oskar Kiełb, Kamil Łyczko, Lidia Szopa, Erika Michalski, Natalia Płatek brali udział w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury i Bibliotekę w Krasnem.

Celem konkursu było:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji związanych z narodową kulturą i obrzędowością regionalną,
- uwrażliwianie dzieci na wartości wynikające z dialogu międzypokoleniowego,
- integracja twórcza dzieci i młodzieży ze szkół i placówek kultury,
- pobudzanie wyobraźni i kreatywności dzieci,
- rozbudzanie zainteresowania różnorodnymi technikami plastycznymi.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 1 969 artystów w wieku od 6 do 15 lat. Wśród nich znalazły się prace wykonane przez uczniów z naszej szkoły.

Gratulujemy ciekawych pomysłów!