Jasełka
2023-12-22

Jasełka

W piątek, 22. grudnia uczniowie, grono pedagogiczne oraz rodzice spotkali się w sali gimnastycznej, aby wspólnie uczcić Święta Bożego Narodzenia.

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid

Uczniowie klas II, III i IV wprowadzili zgromadzonych w świat baśniowych jasełek. Występ rozpoczął się pięknym tańcem aniołów. Obok historycznych postaci - Maryi i Józefa oraz trzech królów- do stajenki udali się bohaterowie z bajek i baśni: Dziewczynka z zapałkami, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerfetka, Czerwony Kapturek, Calineczka, Pszczółka Maja, Kopciuszek i Rybak. Przybyli do lichej stajenki, aby oddać pokłon Dzieciątku. Niektórzy składali dary, a inni obietnice poprawy. Wszyscy znaleźli miejsce przy Nowonarodzonym Dziecięciu. Aktorzy we wspaniałych strojach prezentowali się przepięknie. Przedstawienie uświetnił śpiew kolęd i pastorałek oraz akompaniament keyboardu, gitar i bębna. Przedstawienie spotkało się z wielkim uznaniem całej społeczności szkolnej, o czym świadczyły gromkie brawa, jakie artyści otrzymali po występie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy.

Po uroczystej akademii uczniowie wraz z nauczycielami udali się do swoich klas by podzielić się opłatkiem oraz zasiąść przy wigilijnym stole. Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy, a w całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie.