NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH

Archiwum - rok szkolny 2019/2020

Aktualności

2020-08-27
KOMUNIKAT DYREKTORA NIEPUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BRATKOWICACH

 

UCZNIOWIE I RODZICE!

 

1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021 w ograniczonej formie.. 

Prosimy o zapoznanie się z organizacją zajęć w tym dniu.

 Od pierwszego września obowiązują wytyczne  GIS, MZ i MEN.

Wytyczne, Regulamin funkcjonowania szkoły, aneks do regulaminu świetlicy znajdują się na stronie internetowej szkoły - zakładka SZKOŁA - DOKUMENTY

 

UWAGA! Uczniów obowiązuje zachowanie dystansu 1,5 m od pracowników szkoły. Uczniowie po wejściu do sali zajmują wyznaczone miejsca. Po zajęciu miejsc uczniowie mogą zdjąć maseczkę osłaniającą. W kontakcie z nauczycielem bliższym niż 1,5m oraz w trakcie poruszania się po części wspólnej szkoły (korytarze, szatnia, toaleta) obowiązuje osłonięcie ust i nosa. 

 

Harmonogram spotkań z wychowawcami:

W tym roku nie będzie ogólnoszkolnej inauguracji roku szkolnego na sali gimnastycznej. Każda klasa spotyka się  z wychowawcą o wyznaczonej godzinie  i w wyznaczonej klasie.

 Proszę przyjść do szkoły dokładnie na wyznaczoną godzinę.

  • godz. 9:00 –  klasa I – sala nr 8.
  • godz. 9.10 -  klasa II  w sali nr 9
  • godz. 9.20 – klasa III w sali  nr 19 i klasa IV w sali nr 15
  • godz. 9.40 – klasa V w sali nr 12
  • godz. 9.50 – klasa VI w sali nr 13
  • godz. 10.00 – klasa VII w sali nr 18 i klasa VIII w sali nr 14

  • Dopuszcza się obecność jednego rodzica/opiekuna  dla dzieci klas 1 – 3.
  • Każdy rodzic i dziecko przed wejściem do budynku dezynfekuje ręce oraz zakłada posiadaną maseczkę na usta i nos. Następnie udają się do wyznaczonej klasy.
  • Rodzic/opiekun towarzyszący dziecku siada w klasie ze swoim dzieckiem w jednej ławce.
  • Na terenie szkoły wszyscy  zobowiązani są  do zachowania dystansu społecznego.
  • Rodzice dzieci starszych oczekują na dzieci na podwórku lub w samochodzie ewentualnie w wyznaczonej strefie jeżeli jest niesprzyjająca pogoda. Zachowują dystans lub mają zakryte usta i nos.
  • Po zakończeniu zajęć poszczególne klasy opuszczają szkołę w różnym czasie, aby nie robić dużego zagęszczenia na wspólnych przestrzeniach. Za bezpieczne opuszczenie szkoły odpowiadają wychowawcy.
  • Należy bezwzględnie dostosować się do poleceń wydawanych przez pracowników szkoły.

                                                                                      Janina Gaweł


2020-08-27
Wyprawka ucznia klasy I na rok szkolny 2020/2021

 

Lista rzeczy niezbędnych dla pierwszoklasisty:

1.Podręczniki i ćwiczenia otrzymują dzieci w szkole

2. Zeszyty

  • 16-kartkowy w linie z czerwoną liniaturą środkową (bez marginesu)
  • 16-kartkowy w kratkę
  • 16-kartkowy w kratkę do korespondencji z wpisanymi na pierwszej stronie danymi: imię i nazwisko dziecka, tel. kontaktowe do rodziców

3. Wyposażenie piórnika

  • 2 ołówki (miękkości: HB i 2B)
  • gumka do mazania
  • temperówka zamykana
  • kredki ołówkowe np. BAMBINO
  • klej w sztyfcie
  • nożyczki z zaokrąglonymi końcami (dobrze tnące)
  • linijka

4. Teczka do plastyki (twarda zamykana)

  • 1 blok rysunkowy A4 biały
  • 1 blok rysunkowy A4 kolorowy
  • 1 blok techniczny A4 biały
  • 1 blok techniczny A4 kolorowy
  • 1 papier kolorowy
  • farby plakatowe (6 kolorów), 2 pędzle (cienki i gruby),
  • pojemnik na wodę (plastikowy),
  • podkładka foliowa do prac plastycznych ochraniająca ławkę
  • plastelina (max 12 kolorów)
  • pastele olejne

5. Teczka z gumką A4 (na karty pracy)

6. Strój gimnastyczny (w woreczku)

  • spodenki (getry) czarne lub granatowe
  • biała koszulka
  • obuwie sportowe na jasnej podeszwie, wiązane lub na rzepy

7. Obuwie zamienne

8. W plecaku w oddzielnej kieszonce

  • chusteczki higieniczne
  • drugie śniadanie
  • woda do picia

Prosimy o przygotowanie i podpisanie wszystkich zeszytów, podręczników i ćwiczeń na okładce oraz teczek do plastyki i na karty pracy w widocznym miejscu (w prawym dolnym rogu wg wzoru: imię, nazwisko, klasa

Pozostałe informacje zostaną przekazane przez wychowawcę w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.


2020-08-26
Bezpieczny powrót do szkoły.

Szanowni Państwo.

W okresie pandemii bedą wprowadzone nowe zasady bezpieczeństwa w szkole.

W  nowym roku szkolnym wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz osób odwiedzających szkołę  obowiązywać będzie „Regulamin funkcjonowania szkoły", który został opracowany w oparciu o wytyczne MEN, MZ i GIS.

Zmianie ulega również regulamin świetlicy oraz zasady rekrutacji dzieci do świetlicy szkolnej.

Prosimy zapoznać się z tymi dokumentami.

„Regulamin funkcjonowania szkoły w okresie pandemii”, zmiany wprowadzone do regulaminu świetlicy szkolnej i  zasady rekrutacji dzieci do świetlicy znajdziecie Państwo na naszej stronie w zakładce  "SZKOŁA" - DOKUMENTY SZKOŁY.

Karta zapisu do świetlicy szkolnej jest dostępna w zakładce  „KONTAKT” - REKRUTACJA/ZAPISY

 


2020-08-25
Bezpieczny powrót do szkoły

Szanowni Państwo

1 września zabrzmi pierwszy dzwonek. W związku z tym Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało zasady, które będą obowiązywały w nowym roku szkolnym. Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

Wytyczne dla szkół.

Bezpieczny powrót do szkoły - rodzice.

Bezpieczny powrót do szkoły - uczniowie.

 

 


2020-07-23
Konkurs dla dzieci na rymowankę o bezpiecznym gospodarstwie rolnym

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 11-14 lat, których przynajmniej jeden rodzic/opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników w okresie przyjmowania zgłoszeń do Konkursu.

Zadanie konkursowe polega na ułożeniu rymowanki (min. 5, max. kilkanaście wersów), promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzującej Wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Pracę Konkursową podpisaną imieniem i nazwiskiem uczestnika Konkursu oraz wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać do dnia 31.08.2020 r. do godz. 24:00 na e-maila: rymowanka(at)krus.gov.pl. W temacie należy wpisać: Konkurs na rymowankę – Imię i nazwisko dziecka.

Rymowankę do udziału w Konkursie zgłasza rodzic/opiekun prawny dziecka, ubezpieczony w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

20 laureatów z największą liczbą punktów zostanie uhonorowanych nagrodami rzeczowymi o wartości ok. 300 zł.

Zapraszamy również uczestników do zapoznania się z materiałami prewencyjnymi opracowanymi dla dzieci, znajdującymi się pod linkiem: https://www.krus.gov.pl/aktualnosci/dokument/artykul/zaproszenie-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-terenow-wiejskich-do-zapoznania-sie-z-materialami-edukacyj/ 

Szczegółowe informacje zawiera Regulamin Konkursu.

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Biurem Prewencji, tel. (22) 592 64 10, e-mail: bp(at)krus.gov.pl  

 


2020-06-26
Zakończenie roku szkolnego 2019/20

Pandemia koronawirusa  SARS-CoV-2 spowodowała, że od marca 2020 r została wprowadzona edukacja zdalna. Opustoszały klasy i korytarze, zamilkł  szkolny dzwonek a nauczanie odbywało się za pośrednictwem komputerów, laptopów i innych urządzeń multimedialnych.

Również zakończenie roku szkolnego odbyło się inaczej niż zazwyczaj. Tym razem uczniowie, przestrzegając zasad obowiązującego reżimu sanitarnego, spotkali się z wychowawcami i dyrektorem szkoły tylko w obrębie klas.

Mimo wielu trudności ten rok szkolny zakończył się szczęśliwie. Wszyscy uczniowie otrzymali promocję, ósmoklasiści zdali swój egzamin,  każdy wzbogacił się o nowe doświadczenia i wiedzę.

Dziś po dziesięciu  miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas odpoczynku od książek, zeszytów i  porannego wstawania.

Życzymy wszystkim Uczniom wspaniałych, słonecznych a przede wszystkim bezpiecznych wakacji a Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły spokojnego wypoczynku.

Do zobaczenia we wrześniu!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2020-06-25
Kółko artystyczne

W bieżącym roku szkolnymi uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w dodatkowych zajęciach kółka artystycznego. W takcie zajęć mogli rozwijać swoje zainteresowania i talenty, a także zapoznawali się z różnymi formami i technikami plastycznymi. Tematyka prac była różnorodna dotyczyła najbliższego otoczenia z uwzględnieniem świąt, pór roku i wydarzeń szkolnych. Dzieci z chęcią i zaangażowanie przelewały swoje pomysły na papier lub inne materiały.

Zapraszamy do galerii.


2020-06-23
Świetlica szkolna

 

Po lekcjach klasy pierwsze, drugie i trzecie udają się do części rekreacyjnej gdzie budują domki z klocków, bawią się w sklep i rozwijają swoje umiejętności taneczne. Klasy starsze po lekcjach i kółkach zainteresowań chętnie grają w FIFA 2000.

Nasza świetlica posiada również część dydaktyczną. W wyznaczonych godzinach uczniowie, korzystając z pomocy nauczyciela, odrabiają zadania.

Poniedziałek jest dniem ćwiczenia cierpliwości i organizacji. Nasi sportowcy przygotowują się do wyjazdu na basen i dbają o to, aby lekcje zostały na czas zrobione oraz stroje przygotowane.

Wtorki to czas nauki tolerancji, plakatu i przygotowania kalendarza urodzin. Każde dziecko jest dla nas ważne i wyjątkowe.

Środa to dzień czytania bajek i uczenia się wierszyków. Uczniowie przygotowali przedstawienie Lokomotywy Juliana Tuwima w języku czeskim. Zabawa z językiem naszych sąsiadów była przednia.

W czwartki królują farby, nożyczki i klej. Dzieci wykonują np. ławeczkę z zapałek, lampion z makaronu oraz inne potrzebne dekoracje do naszej sali.

Piątek to dzień zajęć komputerowych, które uczniowie uwielbiają. Na zwieńczenie tygodnia zorganizowana została nauka gry na instrumencie.

Gdy pogoda dopisuje wychodzimy na podwórko szkolne.

W naszej świetlicy organizowane są różne konkursy.  Dziewczynki i chłopcy chętnie biorą w nich udział np. konkurs na kartkę dla babci i dziadka, drużynowy konkurs państwa miasta, kalambury, chętni uczniowie są wspierani w konkursach zewnętrznych organizowanych przez KRUS, kuratorium, miasto dzieci czy społeczność lokalną.

Dzieci chętnie spędzają czas na naszej szkolnej świetlicy.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2020-06-23
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

WYTYCZNE DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW PRZYCHODZACYCH DO SZKOŁY W DNIU 26 CZERWCA 2020 r. PO ODBIÓR ŚWIADECTWA.

 

1. Po świadectwo przychodzisz jeżeli otrzymasz na to zgodę rodziców.

2. Do szkoły przychodzisz dokładnie na wyznaczoną godzinę.

3. Do budynku wchodzisz po uzyskaniu zgody od osoby pilnującej porządku.

4.  Nie przychodź na zakończenie roku jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.

5. Przed wejściem do szkoły możesz mieć mierzoną temperaturę.

6. W drodze do i ze szkoły ( w przestrzeni otwartej) jeśli masz możliwość zachowania 2 metry odległości nie musisz zasłaniać ust i nosa.  Jeśli nie jesteś w stanie utrzymania 2-metrowego dystansu musisz zasłonić usta i nos.

7. Zabierz ze sobą maseczkę ponieważ na terenie szkoły jest obowiązek zakrywania ust i nosa! Maseczkę możesz  zdjąć dopiero po zajęciu miejsca na sali gimnastycznej.

8. Maseczkę należy założyć wychodząc na korytarz lub do toalety a także gdy podchodzisz do kolegi, nauczyciela lub gdy do ciebie podchodzi nauczyciel.

9. Zabierz ze sobą rękawiczki!

10. Odbierając od nauczyciela świadectwo, dyplom czy nagrodę musisz mieć maseczkę i rękawiczki – nie podajemy sobie ręki.

11. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.

12.  Po dezynfekcji rąk udaj się w maseczce prosto na salę gimnastyczną zachowując odpowiedni dystans.

      Uwaga: Nie korzystamy z szatni. (Rzeczy zostawione w szatni przed odwołaniem zajęć można zabrać po uzyskaniu zgody od wychowawcy lub osoby sprzątającej)

13. Na sali gimnastycznej  każdy uczeń siada na wolnym krzesełku – nie przesuwa go w inne miejsce.

14. Rodzic (opiekun młodszych dzieci) może usiąść obok swojego dziecka (krzesełko należy sobie dostawić z korytarza).

15. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.

16. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.

17.  Po zakończeniu spotkania zakładamy maseczkę i opuszczamy salę, zachowując odpowiedni dystans.

18.  Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie oraz na terenie szkoły.

 

DBAJMY WSZYSCY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO I BEZPIECZEŃSTWO INNYCH!

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO – 26 czerwca 2020 r.

 

Klasa VIII    godz. 8.15 – 8.45

Klasa VII      godz. 9.05 – 9.20

Klasa VI       godz. 9.40 – 9.55

Klasa V        godz. 10.15 – 10.30

Klasa IV       godz. 10.50 – 11.05

Klasa II i III  godz. 11.25 – 11.40

Klasa I          godz. 12.00 – 12.15

 

Jeżeli nie odbierzesz świadectwa w dniu 26 czerwca to możesz odebrać go w innym dniu,  po uzgodnieniu terminu z wychowawcą lub dyrektorem szkoły.

 

 

 

 


2020-06-22
Konkurs "Bohater 2020"

 Spłynęło ponad 30 prac, na których uczniowie najczęściej przedstawiali strażaków, lekarzy, pielęgniarki, ekspedientki czy listonoszy. Wszyscy uznali, że bohaterami obecnych czasów są zwykli ludzie różnych profesji, którzy z poświęceniem wykonują swoje obowiązki i na których można liczyć w trudnych chwilach.

Z nadesłanych prac utworzono ekspozycję w plenerze – na boisku szkolnym, którą mogli oglądać okoliczni mieszkańcy.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2020-05-30
WYTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII KORZYSTAJĄCYCH Z KONSULTACJI

WYTYCZNE DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII KORZYSTAJĄCYCH Z KONSULTACJI

( od 1 -  5 czerwca 2020 )

  1. KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY VIII z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego bez zmian czyli:

Wtorki:  8.15 – 8.50 język polski

               8.55 – 9.30 język angielski

               9.35 – 10.10 matematyka

Piątki:     8.00 – 8.30 język polski

                 8.35 – 9.05 język angielski

                9.10 – 9.40 matematyka

  1. Wyżej wymienione konsultacje dla klasy VIII odbywać się będą  w sali nr 13.
  2. Konsultacje dla klasy VIII z pozostałych przedmiotów oraz dla klas IV – VII odbywać się będą według podanego wcześniej harmonogramu (strona internetowa szkoły). Na te konsultacje należy umówić się z nauczycielem.
  3. Nauczyciele mogą konsultować się w szkole w godzinach podanych w harmonogramie ( w innych godzinach prowadzą lekcje online) 
  4. Nie przychodź na konsultacje, jeżeli jesteś chory lub w Twoim domu przebywa ktoś na kwarantannie lub w izolacji. Wówczas wszyscy musicie pozostać w domu oraz stosować się do zaleceń służb sanitarnych i lekarza.
  5. Zabieraj do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będziesz mógł ich pożyczać od innych uczniów.
  6. W drodze do i ze szkoły (w przestrzeni otwartej) jeśli masz możliwość zachowania 2 metry odległości nie musisz zasłaniać ust i nosa.  Jeśli nie jesteś w stanie utrzymania 2-metrowego dystansu musisz zasłonić usta i nos.

Pamiętaj: Z obowiązku utrzymania 2-metrowego dystansu społecznego wyłączeni są rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia), osoby wspólnie mieszkające, osoby niepełnosprawne, osoby, które zasłaniają usta i nos.

  1. Zabierz ze sobą maseczkę ponieważ na terenie szkoły jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Maseczkę możesz  zdjąć dopiero po zajęciu miejsca w klasie.
  2. Maseczkę należy założyć wychodząc na korytarz lub do toalety a także gdy podchodzisz do tablicy, kolegi, nauczyciela lub gdy do ciebie podchodzi nauczyciel.
  3. Przed wejściem do szkoły obowiązkowo zdezynfekuj ręce, a jeżeli masz przeciwskazania zdrowotne do stosowania środków do dezynfekcji natychmiast umyj ręce.
  4. Po dezynfekcji rąk udaj się w maseczce prosto do wyznaczonej sali, zachowując odpowiedni dystans.

Uwaga: Nie korzystamy z szatni. (Rzeczy zostawione w szatni odbierzesz w wyznaczonym czasie).

  1. W klasie każdy siadaj w oddzielnej ławce.
  2. Bezwzględnie stosuj zasady higieny: często myj ręce wodą z mydłem i nie podawaj ręki na powitanie, zachowuj dystans, a także unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
  3. Zwracaj uwagę na odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania. Stosownie zwracaj uwagę innym w tym zakresie.
  4. Unikaj większych skupisk uczniów, zachowuj dystans przebywając na korytarzu, w toalecie, innych pomieszczeniach wspólnych oraz na terenie szkoły.
  5. Po zajęciach zakładamy maseczkę i opuszczamy klasę zachowując odpowiedni dystans.

DBAJMY WSZYSCY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO I BEZPIECZEŃSTWO INNYCH!

Informacje na kolejny tydzień od 8 czerwca 2020 podamy po wytycznych MEN dotyczących dalszego funkcjonowania szkół.

 

 


2020-05-28
Konsultacje dla uczniów kl. IV - VIII

KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII w NIEPUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ w BRATKOWICACH od 1 czerwca do 5 czerwca 2020 r.

(na następne  tygodnie będą kolejne komunikaty)

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek

Janina Gaweł

 

9.35-10.10 kl.8

sala 13

   

 

9.10-9.40 kl.8

sala 13

Faustyna Ząbczyk

 

8.15 -8.50 kl.8

sala 13

9.00 -10.00

sala 12

   

8.00 – 8.30

kl. 8 sala 13

Dorota Fabińska  

8.15 – 8.50

sala 12

8.55 – 9.30 kl.8 sala13

   

8.35-9.05 kl.8

sala 13

Danuta Rudzka      

11.00-12.00

sala 19

 
Michał kościak    

10.00 – 12.00

sala 12

   
Maria Fiałkiewicz-Górka

10.00-10.30

kl. 4 sala 13

       
Małgorzata Trawka      

10.00-12.00

sala 12

 
Bernadeta Nykiel      

13.50-14.30

sala 12

 
Stanisław Rudzki

13.00 – 14.00

sala 18 

       
Halina Kotula  

10.00 – 11.00

sala 15

     
Wojciech Ścibor      

11.00 – 12.00

sala 18

 
Dawid Bańkowski

14.00 – 15.00

sala 12 

       

Anna  Przywara

 

9.00 – 10.30

sala 17

     

 

Czerwoną czcionką zapisane są konsultacje dla klasy 8 z przedmiotów egzaminacyjnych.

Konsultacje indywidualne  dla klas 4 – 7 oraz dla klasy 8 (z innych przedmiotów niż egzaminacyjne) zapisane są czarną czcionką.

Zainteresowani nimi  uczniowie przychodzą na godzinę ustaloną wcześniej z danym nauczycielem.

Po wejściu do szkoły i dezynfekcji rąk uczeń udaje się bezpośrednio do wyznaczonej sali (nie wchodzimy do szatni)


2020-05-14
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „ZUCH Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

Dnia 26. lutego 2020 r. chętni uczniowie klas I-III wzięli udział w semestralnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Zuch z języka angielskiego” organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.

Konkurs weryfikował znajomość słownictwa, struktur gramatycznych, konstrukcji i wyrażeń językowych o różnej skali trudności. W tegorocznej edycji swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali uczniowie: Maja Czech, Igor Kardyka, Adam Lis, Kamil Łyczko, Wiktoria Przybyło-Lachcik, Lidia Szopa, Antonina Szczepanik, Błażej Wołowiec (klasa I) Julia Dworak, Gabriel Przywara, Amelia Reguła, Oliwer Żuczek (klasa II), Erika Michalski, Daria Szopa, Natalia Płatek (klasa III).

Wszyscy uczestnicy konkursu zajęli wysokie miejsca w ogólnopolskim rankingu. Największą wiedzą i umiejętnościami wyróżnili się uczniowie:

Błażej Wołowiec – klasa I (1. miejsce) – grawerowany dyplom laureata oraz nagroda książkowa,

Daria Szopa – klasa III (4. miejsce) – dyplom laureata oraz nagroda książkowa,

Julia Dworak – klasa II (8. miejsce) – dyplom laureata

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 


2020-05-14
OGÓLNOPOLSKI KONKURS „GALILEO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO”

Konkurs obejmował zagadnienia z zakresu struktur gramatycznych, leksykalnych, sprawdzał umiejętność rozumienia tekstów pisanych, znajomość funkcji językowych oraz w klasach V-VIII wiadomości dotyczące krajów anglojęzycznych.

W bieżącym roku szkolnym swoją wiedzę i umiejętności sprawdzali uczniowie: Aleksandra Irzeńska, Krzysztof Krupa, Zuzanna Pałka, Emilia Szczepanik, Jakub Trzyna, Nicola Warzybok (klasa IV), Blanka Bachórz, Cyprian Bednarz, Jakub Bodzioch, Mikołaj Dworak, Antoni Homa, Kacper Kwoka, Wiktoria Kwoka, Amelia Przywara, Natalia Urban, Jakub Zawisza (klasa V) Martyna Chmaj, Karolina Dworak, Aleksandra Kwoka, Marcel Puklicki (klasa VI), Mikołaj Buda, Julia Cisek, Jakub Dworak, Julia Kopeć, Bartosz Olbrot, Patrycja Płatek, Kacper Sobiesiak (klasa VII), Mikołaj Bachórz, Amelia Borenet, Miłosz Buda, Gabriela Jucha, Kacper Krówka, Magdalena Surowiec, Maksymilian Szlęk (klasa VIII).

Najwyższe miejsca w konkursie uzyskali:

Miłosz Buda – klasa VIII (5. miejsce) – dyplom laureata oraz nagroda książkowa,

Martyna Chmaj – klasa VI (8. miejsce) – dyplom laureata,

Nicola Warzybok – klasa IV (9. miejsce) – dyplom laureata,

Jakub Trzyna – klasa IV (13. miejsce) – dyplom wyróżnienia.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!

 


2020-05-14
OGÓLNOPOLSKI KONKURS ZUCH

25 lutego 2020 roku swoją wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, społeczno-przyrodniczej i matematycznej sprawdzali uczniowie: z klasy I Adam Lis, Kamil Łyczko, Antonina Szczepanik, Wiktoria Przybyło Lachcik, Lidia Szopa, Błażej Wołowiec. Z klasy II Julia Dworak, Amelia Reguła, Gabriel Przywara, Kamila Zawisza, Paulina Żuczek i Oliwer Żuczek. Z klasy III Daria Szopa i Natalia Płatek.

Wszyscy uczestnicy konkursu uzyskali wysokie wyniki w ogólnopolskich zmaganiach.

Na najwyższym miejscu uplasowali się uczniowie:

Lidia Szopa klasa I (4 miejsce w Polsce) – dyplom laureata i nagroda książkowa

Antonina Szczepanik klasa I (5 miejsce w Polsce) – dyplom laureata i nagroda książkowa

Kamil Łyczko klasa I (11 miejsce w Polsce) – dyplom laureata

Błażej Wołowiec klasa I (14 miejsce w Polsce) - dyplom laureata

Adam Lis klasa I (17 miejsce w Polsce) – dyplom laureata

Daria Szopa klasa III (4 miejsce w Polsce) – dyplom laureata i nagroda książkowa

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


2020-05-14
UCZYMY SIĘ UDZIELAĆ PIERWSZEJ POMOCY

 

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klasy I-III brali udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzonym przez Fundację Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy. Zdobyta wiedza i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przydadzą im się w życiu codziennym, a szczególnie podczas zbliżających się wakacji.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2020-05-14
„EKO PRZEZ CAŁY DZIEŃ”

Uczennice wykonały plakat multimedialny w języku niemieckim dotyczący ekologicznego trybu życia

Na ocenę jury cierpliwie czekamy.

Pomimo pandemii koronawirusa działamy razem!

                                                                                                          Bernadeta Nykiel


2020-05-11
Spotkanie online „Razem lepiej w Europie!”

 Hasłem przewodnim spotkania było: "Razem lepiej w Europie! z uczniami Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Bratkowicach". Pani Ewa zapoznała uczniów z jednym z krajów należących do UE - Chorwacją. Dzieci poznały stolicę, symbole narodowe, zabytki oraz tradycje tego państwa. Nie zabrakło również ciekawostek dotyczących Chorwacji i jej mieszkańców. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Osoby, które odwiedziły ten kraj, chętnie dzieliły się swoimi wrażeniami z podróży.

Dziękujemy za organizację spotkania Pani mgr Ewie Nowak-Koprowicz oarz Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów.


2020-05-07
Dzień Europy

Uczniowie naszej szkoły wraz z rówieśnikami z innych szkół Podkarpacia wielokrotnie  uczestniczyli w obchodach Dnia Europy w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Rzeszowie.

W tym roku ze względu na pandemię koronowirusa udział w corocznym europejskim spotkaniu jest niemożliwy, dlatego  Zespół Informacji Europejskiej  Europe Direct-Rzeszów zorganizował takie spotkanie w przestrzeni wirtualnej, zapraszając wszystkich do przygotowania prac graficznych związanych z Dniem Europy. Hasłem przewodnim tych prac jest „RAZEM lepiej w Europie!”

Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się do tej akcji i wykonali wiele ciekawych kompozycji graficznych. Prezentujemy je poniżej.


2020-04-15
WIELKANOCNE KARTKI DLA ŻOŁNIERZY AK

 

 Część kartek pochodziła z naszych ubiegłorocznych zasobów – wykonywali je uczniowie w ramach akcji „Kartka dla żołnierzy AK” oraz w ramach szkolnego konkursu na kartkę wielkanocną. W tym roku do akcji włączyli się także nauczyciele i wykonali wiele kartek w dniach kiedy została odwołana nauka.

Na internetowej stronie www.akrzeszow.pl  jest filmik z wystąpieniem Pana Juliana Pawełka – prezesa Okręgu Podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który w świątecznych słowach skierowanych do weteranów,  wspomina o kartkach świątecznych otrzymanych z naszej szkoły. Są także zamieszczone fotografie z naszymi kartkami.


2020-03-16
Bądź kumplem, nie dokuczaj.

 

"Dokuczanie to poważny, powszechny problem. Bardzo ważne, by od początku uczyć dzieci gry fair play i ogromną rolę odgrywamy tutaj my, rodzice. To z domu dzieci wynoszą najważniejsze wzorce, dlatego tak ważne jest, abyśmy nauczyli ich wrażliwości na krzywdę innych. „Bądź kumplem, nie dokuczaj” to akcja, która nie tylko propaguje koleżeńskie zachowania, ale też podpowiada dzieciom i dorosłym, jak radzić sobie z problemem i gdzie szukać pomocy" – podkreśla Jakub Błaszczykowski

Jak co roku, na specjalnej stronie internetowej badzkumplem.cartoonnetwork.pl dzieci i rodzice mogą znaleźć nowe, ciekawe filmy i materiały przygotowane przez ekspertów, które pomogą im radzić sobie z problemem dokuczania.

W ramach kampanii Cartoon Network ogłosił także konkurs dla klas szkół podstawowych pt.:„Bądź kumplem”. Zadanie polegało na przygotowaniu pod kierownictwem nauczyciela ciekawej pracy zbiorowej, która będzie przedstawiała koleżeńskie zachowania wśród uczniów.

Uczniowie kl. V i VI pod kierunkiem Pani Moniki Stobierskiej wykonali założenia konkursu i otrzymali certyfikat Klubu Kumpli.


2020-03-11
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZYCH W SZKOŁACH.

Rodzicu,

  • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; 
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 


2020-03-10
Co musisz wiedzieć o koronawierusie?

SZANOWNI PANSTWO!

W związku ze wzrostem przypadków zachorowań na koronawirusa  w Polsce i na świecie prosimy o zapoznanie się z dostępnymi  materiałami umieszczonymi na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie pt: Co musisz wiedzieć o koronawirusie - link do strony

 


2020-03-09
Lekcja przyrody.

 Podczas spotkania dzieciom zostały zaprezentowane egzotyczne pająki, gady i płazy.  Opiekunowie przywiezionych zwierząt opowiadali ciekawostki na ich temat. Dzieci z zainteresowaniem oglądały ciekawe okazy. Dzięki możliwości spotkania oko w oko z egzotycznymi zwierzętami uczniowie rozbudzili swoje zainteresowania fascynującym światem zwierząt. Była to niezwykle ciekawa i niezapomniana żywa lekcja przyrody.


2020-03-06
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

       Dzień ten został ustanowiony w lutym 2011 roku  i  obchodzimy go  1 marca. To właśnie wtedy, w 1951  r.,  w piwnicach budynku  gospodarczego, w warszawskim więzieniu na Mokotowie, zamordowano członków IV Zarządu niepodległościowej, antykomunistycznej organizacji Wolność i Niezawisłość. Byli to:
ppłk. Łukasz Ciepliński, „Pług” Prezes IV Zarządu WiN,
mjr. Adam Lazarowicz, "Klamra" z Dębicy - z-ca Prezesa IV Zarządu WiN,
mjr. Mieczysław Kawalec "Żbik" z Trzciany - członek. IV Zarządu WiN,
kpt. Józef Batory "Argus" z Weryni k. Kolbuszowej - członek. IV Zarządu WiN,
kpt. Franciszek Błażej  "Roman" z Nosówki - członek. IV Zarządu WiN,
por. Karol Chmiel "Zygmunt" z Zagorzyc - członek. IV Zarządu WiN,
por. Józef Rzepka "Znicz" z Bratkowic - członek. IV Zarządu WiN.

      Szkolną  uroczystość zaszczycili swoją obecnością:  Pan mgr inż. Adam Dziedzic - wójt gminy Świlcza,  radni powiatowi: Pan Tomasz Wojton i Pan Tadeusz Pachorek, radni z Bratkowic: Pani Barbara Buda, Pan Andrzej Kozdęba,  sołtys Bratkowic Pan Ryszard Franczyk, Pani Lidia Bułatek – prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Bratkowickiej oraz proboszcz parafii Bratkowice ks. mgr. Józef Książek. Ze Światowego Związeku Żołnierzy AK w Rzeszowie nikt nie przyjechał z powodu zagrożenia wirusem SARS-CoV.  Wśród uczestników uroczystości byli obecni także emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły oraz mieszkańcy Bratkowic i przyjaciele  szkoły. Po przywitaniu gości, dyrektor szkoły  wygłosiła okolicznościowe przemówienie, w którym  przedstawiła sylwetki kilku Bohaterów – Żołnierzy Niezłomnych, pochodzących z naszych okolic.

        Następnie,  minutą ciszy uczczono pamięć wszystkich poległych w walkach zbrojnych  o wolną  Polskę. Za  wierność  własnym ideałom i za marzenia o suwerennej Polsce umierali w więzieniach, byli torturowani i skazywani na śmierć.

       Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów klas VII – VIII, który został poświęcony Żołnierzom Wyklętym. 

      Na koniec głos zabrał wójt Pan mgr. inż. Adam Dziedzic oraz proboszcz Bratkowic ks. Józef Książek. W swoich wypowiedziach podziękowali wszystkim zgromadzonym za pamięć oraz kultywowanie historii.

     Galeria zdjęć: http://www.nspbratkowice.pl/z-zycia-szkoly/galerie/229/narodowy-dzien-pamieci-zolnierzy-wykletych .

 


2020-03-06
Szkolny Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej

Wzięli w nim udział uczniowie klas V- VIII. Składał się on z dwóch części: pisemnej i ustnej. Uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o działalności Armii Krajowej, o bohaterskich czynach jej członków.

Wyniki konkursu: I miejsce zajęli: Magdalena Surowiec i Mikołaj Bachórz ( kl. VIII),

                                II miejsce zajął Miłosz Buda ( kl. VIII )

                                III miejsce zajęły: Aleksandra Kwoka i Martyna Chmaj ( kl. VI )

Laureaci zostali nagrodzeni w czasie szkolnych obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych.

 


2020-02-25
ZAPISY DZIECI DO PIERWSZEJ KLASY

NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH OGŁASZA

 

ZAPISY DZIECI DO PIERWSZEJ KLASY NA ROK SZKOLNY 2020/21.

 

Karta zapisu jest do pobrania na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce "KONTAKT"

Prosimy kontaktować się z dyrekcją i sekretariatem przez adres e-mail: sp3bratkowice@o2.pl

 

 


2020-02-24
Spotkanie Wójta Gminy Świlcza z rodzicami

W czwartek 27 lutego 2020 r o godz. 17.00  odbędzie się  w naszej szkole spotkanie Wójta Gminy Świlcza Pana mgr inż. Adama Dziedzica z rodzicami dzieci urodzonych w 2015 i 2014 r.

Zapraszamy wszystkich rodziców.


2020-02-20
Podsumowanie VI edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Pocztówka z Rzeszowa"

 Lidia Szopa (kl.I), Daria Szopa (kl.III) oraz Julia Dworak (kl.II) w tym konkursie zdobyły nagrody oraz pamiątkowe dyplomy i upominki. Podczas rozdania nagród uczniowie i ich opiekunowie poznali bliżej sylwetkę Franciszka Kotuli, nauczyciela SP 1 w Rzeszowie w okresie międzywojennym, później etnografa i muzealnika, obecnie patrona Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie. Laureaci mieli również okazję zwiedzenia Muzeum Etnograficznego z przewodnikiem.

 


2020-02-20
Wyjazd klas I-III do Teatru Maska oraz Muzeum Dobranocek

 

Spektakl powstał na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Dobranocek. W zbiorach muzealnych uczniowie zobaczyli bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne. Różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: wydawnictwa, zabawki, figurki, ceramika, walory filatelistyczne, numizmaty, proporczyki, plakietki, przywieszki, artykuły spożywcze i kosmetyczne, opakowania po słodkościach, przezrocza małoobrazkowe, filmy na szpulach, kasetach i płytach.

Czas spędzony w teatrze wpłynął pozytywnie na nastrój wszystkich dzieci i zachęcił je do tego, by w przyszłości chętniej odbierały sztukę teatralną na żywo.

 

 


2020-02-20
KOMUNIKAT GMINY ŚWILCZA

KOMUNIKAT

ODDZIAŁ ZERÓWKI PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 W BRATKOWICACH

Gmina Świlcza informuje, że nabór do „zerówki” na rok szkolny 2020/2021 zostanie przeprowadzony na zasadach obowiązujących jak w poprzednich latach (złożenia oświadczenia o kontynuacji uczęszczania do przedszkola lub złożenia nowej deklaracji). Gmina przystąpiła do opracowania dokumentacji projektowej na zaadoptowanie pomieszczeń szkolnych na potrzeby oddziału zerowego i dostosowanie ich do potrzeb dzieci.

W roku bieżącym rozpoczynamy prace adaptacyjne, jednakże z powodu przeprowadzenia odpowiedniej pełnej procedury uzyskania pozwolenia na budowę, mogą wystąpić opóźnienia, na które gmina nie będzie miała wpływu.

W związku z tym, że istnieje ryzyko nie zakończenia prac adaptacyjnych przed 1 września 2020 r., nabór zostanie przeprowadzony na wyżej określonych zasadach. Gmina Świlcza dołoży wszelkich starań, aby w roku 2021 oddział „zerówki” funkcjonował już przy Szkole Podstawowej w Bratkowicach


2020-02-19
Zabawa karnawałowa klas I-III

 Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Świetlica szkolna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę zabaw. Udekorowana balonami i serpentynami zachęcała do szalonej zabawy. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, jak i wychowawczyniom, które były organizatorkami tego wydarzenia. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.


2020-02-14
ROCZNICA POWOŁANIA ARMII KRAJOWEJ 14 luty 1942 r. – 14 luty 2020 r

 

     Armia Krajowa była zbrojnym ramieniem Polskiego Państwa Podziemnego i  w Europie była największym podziemnym wojskiem. W 1944 roku liczyła ponad 350 tys. zaprzysiężonych żołnierzy.

     W piątek 14 lutego b.r. w Rzeszowie zostały zorganizowane obchody 78. rocznicy powołania AK. Uroczystość rozpoczęła msza święta w Kościele Św. Krzyża. Później uczestnicy udali się pod pomnik AK,  gdzie wygłoszono okolicznościowe przemówienia. Następnie odbył się apel poległych. Pamięć żołnierzy AK, poległych w walkach i zamordowanych przez hitlerowców, a po wojnie zamordowanych przez NKWD i SB,  uczczono salwą honorową. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, wojewódzkich, różnych rodzajów wojsk, organizacji pozarządowych, uczniowie oraz mieszkańcy Rzeszowa.  Wśród uczestników obchodów była także delegacja naszej szkoły:  Gabriela Jucha, Magdalena Surowiec, Mikołaj Bachórz i Pani Dyrektor. Na zakończenie uroczystości wszystkie delegacje złożyły pod pomnikiem wiązanki białoczerwonych kwiatów.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2020-02-11
Dzień Bezpiecznego Internetu

Internet jest nieodzownym narzędziem pracy, nauki i rozrywki. Daje nam ogromne możliwości w  dostępie do informacji czy edukacji, ale także może być niebezpieczny. Młody człowiek - użytkownik Internetu może być narażony na wiele zagrożeń. Najczęstsze z nich to:

  • hejt
  • niebezpieczne gry
  • kontakt dziecka z treściami pornograficznymi (kontakt z pedofilami)
  • materiały epatujące przemocą, pornografią
  • uzależnienie od Internet
  • kontakt z internetowymi oszustami
  • złośliwe oprogramowanie

Dzieci i młodzież chętnie korzystają z Internetu, uwielbiają serfować po sieci i nawiązywać kontakty z nowymi ludźmi. Często nie zdają sobie sprawy z zagrożeń płynących z sieci. Dlatego dorośli muszą chronić dzieci przed cyberprzemocą. Jak to zrobić?  Psychologowie zalecają aby:

  • od najmłodszych lat budować z dzieckiem pozytywną relację opartą na zaufaniu,
  • interesować się tym, co nasze dziecko robi zwłaszcza w wolnym czasie.
  • wiedzieć w jakie gry gra dziecko, co w nich jest, a także co ogląda w Internecie.
  • angażować dzieci w atrakcyjne dla nich zajęcia pozaszkolne, np. sportowe lub artystyczne.
  • uczyć dzieci że nie wolno umieszczać w sieci zdjęć i filmów o sobie, ujawniać swoich danych osobowych ani umawiać się z przypadkowymi osobami z sieci
  • zastosować tzw. profilaktykę techniczną czyli różnego rodzaju techniczne możliwości blokowania dostępu dzieci do nieodpowiednich treści

Aby ustrzec dzieci przed cyberprzemocą i odpowiednio wcześnie zareagować warto rozmawiać z nimi i uważnie ich obserwować. Kiedy zauważymy, że dziecko zmieniło swoje dotychczasowe zachowanie, np. ktoś był dotąd gadatliwy, a nagle stał się cichy, albo odwrotnie, trzeba się dowiedzieć czy nie dzieje się coś złego. Oznaką problemów mogą być też: ponury nastrój, kłopoty ze snem, z jedzeniem, z nauką, rezygnacja z zainteresowań, drażliwość, skrywany płacz czy też wzrost agresji.

Edukacja dzieci na temat cyberprzemocy powinna być prowadzona nieustannie i na różnych płaszczyznach tak, aby wyposażyć najmłodszych w wiedzę i umiejętności pomocne w radzeniu sobie z internetowym zagrożeniem. W naszej szkole także prowadzone są różnorodne zajęcia na temat bezpieczeństwa w Internecie. Na lekcjach informatyki, wychowania do życia w rodzinie, godz. wychowawczych, edukacji wczesnoszkolnej  i innych uczniowie uczą się zasad prawidłowego korzystania z Internetu i poznają różne zagrożenia płynące z sieci.

 

Przydatne linki:

https://dyzurnet.pl/ - Dyżur.net

https://reagujzglos.dyzurnet.pl/download/Co_zrobic_gdy.pdf - Algorytm postępowania Dyżur.net

https://dyzurnet.pl/formularz/?pl – zgłoszenie nielegalnych treści,

800 100 100 - telefon dla nauczycieli i rodziców,

http://fdds.pl/ - Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę,

http://fdds.pl/best/ - bezpieczna przeglądarka dla dzieci.

https://116111.pl/ - telefon zaufania

 http://www.saferinternet.pl/ - bezpieczeństwo dzieci on-line

https://fundacjapozaschematami.pl/

https://zdrowie.pap.pl/psyche/cyberprzemoc-jak-uchronic-przed-nia-swoje-dzieci


2020-02-02
PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

 

2 lutego w Kościele w Bratkowicach odbył się przegląd kolęd i pastorałek. W przeglądzie uczestniczyli młodzi wykonawcy; uczniowie naszej szkoły, z SP 2 w Bratkowicach, z Przedszkola Publicznego w Bratkowicach, Zespół wokalny „Kantuski” ze Trzciany oraz młodzież z KSM w Bratkowicach. Część utworów wykonywanych przez uczniów naszej szkoły odśpiewali solo: Kacper Kwoka. Jakub Zawisza, Kamila Zawisza, Daria Szopa,  Karolina Dworak i Julia Kopeć. Piękny i ekspresyjny występ Julii  w piosence zespołu Various „Przekażmy sobie znak pokoju”  skupił uwagę słuchaczy. Widzowie  obdarzyli wszystkich wykonawców gromkimi brawami.

 

 


2020-02-01
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole

 Na początku Pani Dyrektor powitała przybyłych  gości bardzo ciepłymi słowami, a następnie został przedstawiony program artystyczny przygotowany przez klasy 1-3. Akademię  wzbogacił akompaniament muzyczny, który stworzyli uczniowie grający na gitarach i keyboardzie. W dalszej części, dzieci z klasy 1 wyraziły swoją wdzięczność  dziadkom i babciom  w nietypowy sposób - grając sto lat na instrumencie „bum bum rurki”.  Złożyli piękne, serdeczne życzenia oraz wręczyli im barwne kwiaty. W drugiej części, starsze klasy przypomniały zebranym gościom  o niedawno minionych świętach przestawiając  jasełka.  Na zakończenie wszyscy wspólnie wyśpiewali najbardziej  znane i najpiękniejsze polskie kolędy i udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Za tak liczne przybycie na uroczystość wszystkim Babciom i Dziadkom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2020-02-01
Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole.

Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie

serdecznie zapraszają

na uroczyste spotkanie

z okazji

Dnia Babci i Dziadka

 które odbędzie się  w dniu 1.02.2020 r. (sobota) o godz. 14.00

w naszej szkole.


2020-01-31
Spotkanie z podróżnikiem

 

Pan Maciej relacjonując swoją podróż do Namibii przybliżył nam geografię, kulturę oraz historię tego egzotycznego dla nas kraju. Opowiadał o życiu, pracy i zwyczajach rdzennych mieszkańców tj. Buszmenów i plemienia Himba oraz o tragicznym losie plemion Herero i Namaqua , które w latach 1904 – 1908 zostały skazane przez niemieckich kolonizatorów na pewną śmierć w obozach koncentracyjnych.

Dużo czasu poświęcił faunie i florze tej części Afryki. Poznaliśmy wiele ciekawych i mało znanych faktów o gepardach – najszybszych sprinterach wśród zwierząt, chrząszczach – które żyją na pustyni dzięki umiejętności pozyskiwania wody z mgły czy tkaczach – ptakach, budujących imponujące gniazda w których może żyć kilkaset osobników. Zwrócił szczególną uwagę słuchaczy na problemy związane z kłusownictwem i przemytem za granicę dzikich zwierząt żyjących na terytorium Namibii.

Pan Maciej swoje opowieści poparł prezentacją multimedialną oraz pokazami rekwizytów i pamiątek przywiezionych z podróży (ozdoby noszone przez kobiety z plemienia Himba, elementy ubioru, peruki, przedmioty wykonane przez tubylców itp.).

Była to dla wszystkich uczniów interesująca lekcja geografii, dzięki której mogli poznać kolejne ciekawe miejsce na mapie świata.


2020-01-31
SPOTKANIE OPŁATKOWE Z ŻOŁNIERZAMI AK

 

       Uroczystość zorganizowało  Koło nr 2 ŚZŻAK w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli żołnierze kombatanci, ksiądz biskup Jan Wątroba, kapelan środowisk AK w Rzeszowie ks.  Władysław Jagustyn,  przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele PGE i honorowi członkowie ŚZŻAK. Naszą szkołę, pod opieką Pani Dyrektor, reprezentował troje uczniów z klasy VIII: Gabriela Jucha, Magda Surowiec i Mikołaj Bachórz. Wszystkich uczestników spotkania przywitał mjr w st. spocz. Stefan Michalczak – 99 letni honorowy prezes Koła. Następnie ks. bp Jan Wątroba poświęcił opłatki i wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia. Przybyłych gości ugoszczono pysznym ciastkiem, zupą owocami, kawą i herbatą. W czasie poczęstunku wspólnie śpiewano kolędy i piosenki patriotyczne przy akompaniamencie akordeonu. Z powodu choroby na spotkaniu nie był obecny Prezes  Okręgu Podkarpackiego kpt. w st. spocz. Pan Julian Pawełek, który w grudniu ub.r. wręczył nam kolekcjonerską monetę z wizerunkiem Łukasza Cieplińskiego.  Także z powodu choroby nie było  Pana kpt. w st. spocz.  Kazimierza Rzucidły – Prezesa Koła nr 2, naszego dobrego znajomego, który często gościł w naszej szkole i w Bratkowicach na organizowanych uroczystościach patriotycznych. Obu Panom życzymy powrotu do zdrowia.


2020-01-31
PATRIOTYCZNY PROGRAM DLA RODZICÓW

 

 Uczniowie klas I – VI zaprezentowali patriotyczny program artystyczny nawiązujący do 101.  rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż literacko - muzyczny przygotowali uczniowie klas IV –VI pod opieką Pani Doroty Fabińskiej, Pani Anny Kluska i Pana Michała Kościaka. Na zakończenie programu uczniowie klas I – III zaprezentowali układ taneczny przygotowany przez Panią Monikę Czapkę.  Program bardzo się spodobał i młodzi artyści otrzymali gromkie brawa.


2020-01-31
Wywiadówka

31 stycznia 2020 r. (piątek) o godz. 17.00 odbędzie się w szkole zebranie ogólne rodziców a po nim wywiadówki klasowe.

Spotkanie rozpocznie się programem artystycznym w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Zapraszamy.


2020-01-28
Ferie zimowe w szkole.

 

Nasza szkoła przygotowała także bogatą ofertę zajęć feryjnych dla chętnych uczniów.

  • poniedziałek 13 stycznia -  dzień sportu: nauczyciele przygotowali dla uczniów różnorodne zajęcia sportowe. Starsi uczniowie  mieli możliwość zaprezentowania się w następujących dyscyplinach: lekkiej atletyce, piłce nożnej, grze w "zbijaku", oraz konkurencjach rekreacyjnych. Dla klas młodszych przewidziano - bieg krótki, zabawę w "dwa ognie", zawody w przeskokach przez linę. Zajęcia sportowe przeplatane były innymi zajęciami relaksacyjnymi np. zgaduj – zgadula, zajęcia z książką, zajęcia plastyczne, film.
  •  wtorek 14 stycznia uczestnicy zajęć feryjnych pojechali do kina na film pt. ,,Urwis”. Już około godziny 9.00 wsiedliśmy  do autobusu i ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu na miejsce wszyscy zasiedli wygodnie w fotelach kinowych. Po skończonym seansie na uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja: zwiedzanie Szopki Bożonarodzeniowej.
  • środa 15 stycznia - dzień kulinarny: uczniowie mieli możliwość przygotowania różnych dań - naleśników z dżemem, serem i kremem czekoladowym oraz pysznego ciasta jogurtowego z owocami. W czasie zajęć kulinarnych dzieci poprzez zabawę zdobywały umiejętności przydatne w codziennym życiu. Zajęcia te są bardzo lubiane przez uczniów także ze względu na wspólną degustację wykonywanych  potraw. W tym dniu uczniowie wykonali również piękne węże uszyte z materiału i wypchane watą.
  • czwartek 16 stycznia - dzień gier i zabaw: dzień ten poświęcony był zabawom edukacyjnym, które łączą przyjemne z pożytecznym – rozrywkę z nauką. W tym celu wykorzystano zarówno  programy multimedialne  jak i ciekawe gry planszowe rozwijające logiczne myślenie, zdolność kojarzenia faktów, koordynację ruchową itp. Gry i zabawy edukacyjne przeplatane były zajęciami sportowo – rekreacyjnymi.
  • piątek 17 stycznia - dzień doświadczeń: w ostatnim dniu zajęć feryjnych uczniowie odkryli prawa fizyki i chemii poprzez wykonywanie eksperymentów i prostych doświadczeń. Uczniowie także programowali roboty, sterowali jego ruchami tak, aby pokonał wyznaczoną trasę lub wykonał określone zadanie. Chętni uczniowie rozwiązywali łamigłówki lub samodzielnie je wykonywali.

Nauczyciele prowadzący zajęcia feryjne troszczyli się o to, by uczniowie ten czas spędzili ciekawie, kreatywnie i zgodnie z zainteresowaniami.

W drugim tygodniu ferii w dniach 20- 24 stycznia dla naszych uczniów szkoła zapewniała opiekę świetlicową.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2020-01-24
Misie Ratownisie

Jej celem jest zebranie oraz przekazanie pluszaków do zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, aby były one wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach.

Miś Ratowniś w świadomości dziecka kształci domowe ciepło, bezpieczeństwo, czułą i serdeczną bliskość rodziców, czyli wszystko to, co traci ono w wyniku np. nieszczęśliwego wypadku. Dla dzieci wypadek, pobyt w karetce, szpitalu to wielki szok. W tych chwilach pocieszy ich pluszak.

Za każdego oddanego misia serdecznie dziękujemy!


2020-01-23
Dzieciństwo Bez Próchnicy

 

Uprzejmie informujemy, że na mocy ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami naszą szkołą opiekuje się szkolny gabinet stomatologiczny zlokalizowany w Szkole Podstawowej NR 1 w Bratkowicach.

W ramach NFZ naszym uczniom przysługuje m.in.:

  1. Cykliczny przegląd stanu uzębienia,
  2. Lakowanie tzw  „6” do 8r.ż. oraz 7 do 13 r.ż. ,
  3. Lakierowanie zębów stałych co 4 miesiące,
  4. Scaling jeden raz w roku (usunięcie kamienia nazębnego),
  5. Leczenie zębów mlecznych oraz stałych,
  6. Leczenie kanałowe zębów mlecznych oraz stałych,
  7. Usunięcie zębów mlecznych oraz stałych,
  8. Znieczulenie przy każdej procedurze leczniczej,
  9. Lapisowanie zębów mlecznych,
  10. Wizyta adaptacyjna do 5 r.ż.

2020-01-10
Jasełka w naszej szkole

Dnia 10 stycznia, tradycyjnie w naszej szkole odbyły się jasełka. W tym roku miały one charakter bajkowy. W specjalnie przygotowanych strojach oraz pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa. W inscenizacji gościliśmy różne postacie z bajek, np.: Jasia i Małgosię, Smerfetkę, Calineczkę, Kopciuszka. Każda z tych osób ofiarowała Dzieciątku dar, który odnosił się do współczesności. Oczywiście nie mogło zabraknąć Maryi i Józefa oraz pasterzy. Dzieci z klasy pierwszej udoskonaliły występ tańcem do piosenki pt.: Mario, czy już wiesz? Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://www.nspbratkowice.pl/z-zycia-szkoly/galerie/224/jaselka


2019-12-20
Wigilia szkolna 2019

 

Jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia zasiedliśmy do wspólnego stołu. Wspólne świętowanie rozpoczęło się tradycyjnym kolędowaniem, również zaśpiewaliśmy kolędy w różnych językach: angielskim, niemieckim, czeskim. Po wspólnym kolędowaniu Pani Dyrektor złożyła życzenia dla wszystkich uczniów i nauczycieli życząc zdrowych, spokojnych świąt, wszelkiej pomyślności. Po życzeniach złożonych przez Panią Dyrektor wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem. Następnie wspólnie zasiedliśmy do stołu, aby zjeść potrawy wigilijne. Wigilia szkolna wprowadziła  nas w miły, rodzinny, świąteczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2019-12-19
Szkolny konkurs plastyczny – „Kartka świąteczna”

                 Prace które wzięły udział w konkursie były pomysłowe, wykonane w różnych technikach plastycznych. Wszystkie prace zostały ocenione, a najlepsze nagrodzone. Oto wyniki:

  • w kategorii w klas I – III:

            I miejsce – Lidia Szopa – kl. I

            II miejsce – Anita Bartków – kl. I,   Adam Lis – kl. I

            III miejsce – Gabriel Przywara – kl. II, Kamila Zawisza – kl. II,

            Wyróżnienie – Daria Szopa – kl. III, Julia Dworak – kl. II,   Amelia Reguła – kl. I, Kamil Łyczko – kl. I,

                       Natalia Płatek- kl. III,  Oliwer Żuczek- kl. II,  Antonina Szczepanik – kl. II, Wiktoria Przyboś –Lachcik – kl. I,

                      Paulina Żuczek – kl. II,   Szymon Bartków – kl. III

  •   w kategorii klas IV – VIII:

                    I miejsce – Karolina Dworak – kl.VI

                    II miejsce – Amelia Borenet – kl. VIII

                   III miejsce – Marcel Puklicki – kl. VI, Jakub Zawisza – kl. V

                  Wyróżnienie – Krzysztof Krupa – kl. IV, Emilia Szczepanik – kl. IV

 


2019-12-13
ZIMOWA PRZERWA ŚWIĄTECZNA. FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE

Szanowni Państwo

INFORMACJA 1

Zimowa przerwa świąteczna rozpocznie się 23 grudnia i będzie trwała do 31 grudnia 2019 r – § 3 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia MENiS z dnia 18.04. 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.). Są to dni ustawowo wolne od zajęć dydaktycznych.

W naszej szkole dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są także  2 i 3 stycznia 2020 r.   Na zajęcia dydaktyczne dzieci wracają po Święcie Trzech Króli czyli 7 stycznia . Dla dzieci, które nie będą miały zapewnionej opieki w domu, nasza szkoła zorganizuje w dniach 23, 27, 30, 31 grudnia 2019 r. i w dniach 2 – 3 stycznia 2020 r. zajęcia opiekuńczo-wychowacze w ramach pracy świetlicy szkolnej tj. od 6.30 do 16.00.

Uwaga 24 grudnia wszyscy pracownicy mają urlopy.

____________________________________________________________________

INFORMACJA 2

W czasie ferii zimowych (13 .01. 2020 r.  – 24.01. 2020 r.) szkoła zapewnia uczniom opiekę świetlicową. Godziny pracy świetlicy będą takie jak w czasie nauki tj. od 6.30 do 16.00.

Ponadto w pierwszym tygodniu  ferii w godzinach od 9.00 do 13.00 będą w szkole organizowane zajęcia feryjne, na które zapraszamy także dzieci nie zapisane na świetlicę. Będą to zajęcia plastyczne, sportowe, muzyczne, komputerowe,  gry i zabawy itp.

Harmonogram zajęć:

  1. Poniedziałek – 13 stycznia - DZIEŃ SPORTU – w tym dniu będą dominować zajęcia sportowe (gry, turnieje, zawody) na sali gimnastycznej lub na boisku szkolnym (w zależności od pogody). Zajęcia sportowe przeplatane będą innymi zajęciami relaksacyjnymi np. zgaduj-zgadula, zajęcia z książką, film itp.
  2. Wtorek – 14 stycznia - DZIEŃ ARTYSTÓW – dzień poświęcony zajęciom plastycznym, technicznym, rękodziełu itp. Zajęcia te przeplatane będą grami zespołowymi i zabawami.
  3. Środa – 15 stycznia - DZIEŃ KULINARNY -  dzień poświęcony  nauce przygotowania posiłku, prostych dań (kanapek, sałatek, itp.) Zajęcia kulinarne  przeplatane będą  grami, zabawami na sali gimnastycznej itp.
  4. Czwartek – 16 stycznia - DZIEŃ GIER I ZABAW (W TYM PRZY MUZYCE) – dzień poświęcony nauce gry na prostych instrumentach, zabawom przy muzyce i nie tylko, nauce prostych kroków tanecznych.
  5. Piątek – 17 stycznia - DZIEŃ ODKRYWCÓW (DOŚWIADCZEŃ) – dzień poświęcony na wykonywanie eksperymentów i doświadczeń. Uczniowie będą mogli uczestniczyć również w zabawach i grach edukacyjnych i sportowych.

Prosimy o zgłaszanie dzieci na zajęcia świetlicowe lub feryjne do 18.12.2019 r. (środa) 

Uczniowie klas młodszych otrzymali deklaracje zapisu dziecka na zajęcia (do uzupełnienia przez rodziców), natomiast zainteresowani uczniowie z klas VI-VIII mogą takie deklaracje pobrać z sekretariatu szkoły.

Brak zgłoszenia oznacza, że dziecko nie potrzebuje opieki świetlicowej, nie będzie uczęszczać na zajęcia feryjne ani nie chce jechać do kina.

Udział dzieci w zajeciach można zgłaszać do sekretariat szkoły lub do wychowawcy klasy.

 


2019-12-11
Spotkanie z Absolwentami.

 

Podczas spotkania nasi byli już uczniowie, wspominali chwile spędzone  w naszej szkole, opowiadali o wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych, o tym co zmieniło się w ich życiu, o radzeniu sobie w nowych sytuacjach i miejscach. Uczestniczyli także w dyskotece andrzejkowej i razem ze swoimi młodszymi kolegami – uczniami kl. VI –VIII  świetnie się bawili.

Bardzo nas cieszy kiedy nasi absolwenci odwiedzają szkołę, opowiadają o tym co u nich słychać, dzielą się swoimi przeżyciami i doświadczeniami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim absolwentom za przybycie i poświęcony czas.


2019-12-11
Wręczenie monety kolekcjonerskiej z serii: Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni - Łukasz Ciepliński „Pług”

Narodowy Bank Polski wydał kolejną monetę kolekcjonerską o nominale 10 złotych z serii: Wyklęci przez komunistów żołnierze niezłomni - Łukasz Ciepliński „Pług”. Wprowadzona do obiegu moneta została uroczyście wręczona osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym w podtrzymywanie pamięci o Łukaszu Cieplińskim. Jerzy Guniewski, dyrektor oddziału okręgowego Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, powiedział, że moneta ta ma upamiętnić bohaterską i patriotyczną postawę Cieplińskiego, który uczestniczył w kampanii wrześniowej w 1939 roku, był żołnierzem Armii Krajowej. 1 marca 1951 roku został rozstrzelany w więzieniu na warszawskim Mokotowie. Stał się symbolem nieugiętej postawy wobec komunistycznej władzy.

Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości: płk Dariusz Słota – dowódca 3. Podkarpackiej Obrony Terytorialnej, kapitan w stanie spoczynku – Julian Pawełek, prezes Okręgu Podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej oraz Maja Wolan, która pełni funkcję sekretarza.

Na awersie srebrnej monety przedstawiono wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej na tle rozerwanych krat więziennych. Na rewersie znajdują się wizerunki: Łukasza Cieplińskiego „Pługa”, Orderu Orła Białego, orderu Virtuti Militari, biało-czerwonej flagi z symbolem Polski Walczącej oraz napis „Zachowali się jak trzeba”.

Zapraszamy do galerii zdjęć: http://www.nspbratkowice.pl/z-zycia-szkoly/galerie/225/wreczenie-monety-kolekcjonerskiej-z-serii- .


2019-12-09
WARSZTATY Z PROGRAMOWANIA

 

Zadaniem dzieci było samodzielnie skonstruowanie pojazdów z klocków LEGO, a następnie zaprogramowanie ich na tabletach tak, aby mogły samodzielnie poruszać się po wyznaczonej trasie. Zajęcia dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń a tym samym wprowadziły ich w ogromny świat programowania komputerowego.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2019-12-06
Wojewódzki Konkurs „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”.

 

 Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Nienadówce, którego Szkoła Podstawowa nosi imię tego znanego powieściopisarza, laureata Nagrody Nobla.

Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 29 listopada w siedzibie organizatora.

Konkurs zachęca do poznawania i propagowania twórczości Henryka Sienkiewicza i tradycyjnie  przeprowadzany jest w trzech kategoriach: prezentacja multimedialna, praca plastyczna płaska lub przestrzenna oraz praca literacka. Cieszy się on  dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży, o czym świadczy liczna ilość prac nadsyłana do organizatorów.

Gratulujemy Bartkowi i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 


2019-12-05
Spotkanie z Mikołajem

Tradycyjnie, jak co roku, tego dnia, panował u nas szczególny klimat.  Chociaż za oknami brak śniegu, to nastrój świąteczny zagościł już w naszej szkole. Było dużo radości i uśmiechów.  Mikołaj wręczał osobiście słodkości wszystkim dzieciom. Spotkanie z Mikołajem minęło bardzo szybko i sprawiło dzieciom wiele radości i wrażeń. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, teraz już wszyscy oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


2019-12-03
Podziękowanie za współtworzenie tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania

Oprócz listu, w przesyłce dołączona została książka zatytułowana „Nowele Polskie”. Wydawnictwo ma charakter okolicznościowy - nosi logo "Narodowe Czytanie” (zbiór nowel został wydany przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Warszawa 2019). Na jednej ze stron poprzedzających teksty nowel znalazł się wpis Agaty Kornhauser-Duda i Prezydenta Andrzeja Dudy. Para prezydencka podpisuje się pod wpisem „Z podziękowaniem za wspólny udział w Narodowym Czytaniu „Nowel Polskich”. W przesyłce znalazła się również Flaga Polski.

Przypomnijmy, że nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w Narodowym Czytaniu.


2019-12-02
VIII edycja Konkursu Pięknego Czytania

Konkurs pod hasłem: "Czytajmy polskie nowele i wiersze" rozgrywał się w dwóch etapach:

I- ETAP SZKOLNY

Szkoły przeprowadzały wewnętrzne eliminacje i wyłoniły zwycięzców:

- finalistę etapu szkolnego z klas I-III,

- finalistę etapu szkolnego z klas IV – VI,

- finalistę etapu szkolnego z klas VII – VIII.

II ETAP GMINNY

Przesłuchanie finalistów przez jury konkursowe odbyło się 2 grudnia 2019 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Świlczy z/s w Trzcianie.

Uczestnicy konkursu czytali dowolny fragment polskich nowel i wierszy Wandy Chotomskiej oraz Tadeusza Kubiaka.

 

Ocenie podlegała :

- poprawność czytania,

- płynność czytania,

- interpretacja tekstu,

- wrażenia artystyczne.

 

            Naszą szkołę reprezentowali finaliści etapu szkolnego: Julia Dworak z klasy II, Cyprian Bednarz z klasy V, który otrzymał wyróżnienie oraz Julia Kopeć z klasy VII.

 


2019-11-29
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

 

21.11.2019 r. w naszej szkole, jak i na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wszyscy starali się być wobec siebie uprzejmi, koleżeńscy i mili.

Pomysł Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień - World Hello Day narodził się jesienią 1973r. w Stanach Zjednoczonych, w odpowiedzi na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. W następnych latach jego popularność rosła i obecnie można powiedzieć, że jest obchodzony na całym świecie.

Dzieci z klas 1-3 po zapoznaniu się z ideą Dnia Życzliwości samodzielnie wykonały plakat. Uczniowie również wzięli udział w scenkach teatralnych i pantomimicznych mających na celu przybliżenie im idei owego Dnia. Na koniec zajęć wykonały i rozdały innym dzieciom dużo słoneczek życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień to święto, które można obchodzić nie robiąc nic szczególnego - wystarczy jeden uśmiech i kilka miłych słów.

Pamiętajmy jednak:

Bądźmy życzliwi nie tylko od święta!

Zapraszamy do galerii zdjęć. 

 


2019-11-29
Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - Łukasz Ciepliński ps. Pług – niezłomny dowódca AK – WiN.

 

Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bratkowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrowli oraz naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu, który zawierał pytania dotyczące życia i działalności pułkownika Łukasza Cieplińskiego oraz historii II wojny światowej. Wszyscy konkursowicze  wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i zaprezentowali rozległą wiedzę dotyczącą przeszłości naszej ojczyzny.

- I miejsce zajął  Mikołaj Bachórz (NSP Bratkowice),      

- II miejsce zajęli: Jakub Półtorak (SP nr2 Bratkowice) i Martyna Chmaj (NSP Bratkowice),

- III miejsce zajął Maciej Styka (SP nr1 Mrowla),

- wyróżnienie otrzymali: Dominika Majka (SP nr1 Bratkowice ) oraz  Miłosz Buda (NSP Bratkowice)

Uczniom  dyplomy i nagrody wręczyli: pan radny powiatu Tomasz Wojton, pani dyrektor NSP Bratkowice Janina Gaweł i pan dyrektor SP nr1 Mrowla - Janusz Ostrowski.

Po konkursie uczestnicy i uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w programie artystycznym, na który złożyły się wspomnienia dotyczące płk. Łukasza Cieplińskiego oraz naszego rodaka z Bratkowic mjr Józefa Rzepki, przeplatane wierszami i  pieśniami patriotycznymi z tego okresu odśpiewywane wspólnie przez wszystkich obecnych.

Zapraszamy do galerii zdjęć 

 


2019-11-29
Dyskoteka andrzejkowa klas I-III

 

 Królowały oczywiście najnowsze hity z list przebojów, więc zabawa była przednia. Poza muzyką i tańcami uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość oraz wziąć udział w specjalnych zabawach andrzejkowych. Radości i uśmiechu było wiele, wszyscy poczuli tę niezwykłą atmosferę i cudownie się bawili.

Zapraszamy do galerii zdjęć


2019-11-20
Finał akcji

Akcja "Pluszowy Miś" dobiegła końca. Dzięki hojności naszych uczniów i ich rodziców zebraliśmy maskotki, książeczki, materiały plastyczne oraz gry edukacyjne dla dzieci z rzeszowskich szpitali. Cztery ogromne pudła zostały przekazane do Fundacji Mam Marzenie. Stamtąd zostaną doręczone dzieciom ze szpitali.


2019-11-18
Dzień Świętego Marcina - Martinstag

Uczniowie klasy VI poznali ciekawą historię tego święta, dowiedzieli się o tradycyjnych potrawach, m.in. skąd się wzięły rogaliki marcińskie i dlaczego Niemcy w tym dniu jedzą gęś. Uczniowie wykonali także tradycyjne lampiony, które dzieci noszą na wieczornych pochodach w tym dniu.


2019-11-17
Koncert Pieśni Patriotycznych w Bratkowicach

Wydarzenie swoim charakterem nawiązywało do Święta Niepodległości.

Jak co roku koncert poprzedziła Msza św. w intencji Ojczyzny. Podczas tegorocznej edycji do udziału w koncercie zostały zaproszone trzy chóry: Con Anima z Waśniowa w powiecie ostrowieckim, Deo Cantamus z Tuczemp z powiecie jarosławskim oraz Raxavia z Rakszawy w powiecie łańcuckim. Wystąpił także Chór Resonante z Bratkowic – jeden z organizatorów wydarzenia.

Artyści zaprezentowali najpiękniejsze pieśni patriotyczne takie jak: "Pieśń Konfederatów Barskich", "Czy powróci", "Czerwone Maki na Monte Cassino".


2019-11-15
Turniej FIFA 19

Fani piłki nożnej zmierzyli się na wirtualnej murawie. Dla każdego z uczniów było to niezapomniane, nie do opisania przeżycie. Rozgrywki trwały od 4 listopada. Przez cały ten czas uczestnicy spotykali się w świetlicy szkolnej, gdzie przy konsoli sprawdzali swoje umiejętności. Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie grali o puchar oraz o inne atrakcyjne nagrody. Był to pierwszy taki turniej w naszej szkole.

Zwycięzcy turnieju:
I miejsce - Jakub Trzyna kl. IV
II miejsce - Mikołaj Bachórz kl. VIII
 III miejsce - Gabriel Przywara kl. II

Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy!
 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: http://www.nspbratkowice.pl/z-zycia-szkoly/galerie/217/turniej-fifa-19 .


2019-11-14
Akcja "Śniadanie daje moc" dla uczniów klas I-III

 Kolorowe kanapki, owocowe koktajle i inne pyszne potrawy wykonane przez uczniów, pojawiły się na szkolnych ławkach. Poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłku, dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Ponadto nauczyciele przypomnieli uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów.

Akcja “Śniadanie daje moc” to śniadania edukacyjne, w czasie których nauczyciele uczniów klas I-III szkół podstawowych przekazują najmłodszym cenne informacje na temat zdrowego odżywiania. To także wspaniała zabawa dla dzieci.

Udział w programie był bardzo pouczający i nasi uczniowie już wiedzą, że śniadanie jest ważnym posiłkiem, trzeba je jeść, aby mieć siłę.


2019-11-14
II Miejsce w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym

 

Konkurs przebiegał w  trzech kategoriach;

 I.  Dzieci przedszkolne: „Rok w lesie - jesień”

II.  Uczniowie klas I –III: „Barwne łuszczaki polskich lasów”

III. Uczniowie klas IV –VIII: „Święty Hubert znany i nieznany” 

Z pośród 660 prac nadesłanych na konkurs, Jury przyznało II  miejsce uczennicy klasy III  Darii Szopa za pracę pt. „Ptasia stołówka” Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do galerii zdjęć

 


2019-11-11
Gminne obchody Narodowego Dnia Niepodległości

Msza św. została koncelebrowana pod przewodnictwem ks. proboszcza Janusza Winiarskiego. Uświetniły ją Sztandar Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Koło Terenowe Bratkowice, Pluton Związku Strzeleckiego Strzelec, Strzelcy i Orlęta z Bratkowic i Świlczy, sztandary szkół z terenu gminy Świlcza oraz sztandary ochotniczych straży pożarnych z jednostek naszej gminy.

Druga część obchodów uroczystości miała miejsce przed pomnikiem księdza Stanisława Stojałowskiego w Trzcianie. Złożono tam wiązanki oraz zapalono symboliczne znicze.

 


2019-11-08
11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

 

          Do czasu wybuchu II wojny światowej, święto obchodzono tylko dwa razy: w 1937 i 1939 roku. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych.

            W bieżącym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła również włączyła się do obchodów tego niezwykle ważnego wydarzenia. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”. Gromadząc się na sali gimnastycznej wspólnie odśpiewaliśmy wszystkie 4 zwrotki Polskiego Hymnu Narodowego.

            Następnie, uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez klasę IV, VI, kilku uczniów klasy V oraz II. Bogaty program artystyczny przeplatany znanymi piosenkami i pieśniami patriotycznymi oraz przedstawiony przez uczestników szkolnego kółka taneczno-rytmicznego układ taneczny z okazji Święta Niepodległości wzbudził duże zainteresowanie wszystkich zgromadzonych i skłonił do refleksji.

 


2019-11-04
Wyjście na cmentarz kl. I-III

 Dzieci wspólnie z paniami pomodliły się i zapaliły znicze. Odwiedzili także groby naszych bliskich. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. W czasie wycieczki dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. W taki sposób uczciliśmy pamięć bohaterów – wielkich ludzi oraz naszych najbliższych. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.


2019-10-30
Bal Wszystkich Świętych

 

 Takie wydarzenie miało miejsce w szkole po raz pierwszy, odebrane zostało jednak przez uczniów z ogromnym entuzjazmem. Dzieci ubrane w białe stroje świetnie się bawili przy dźwiękach muzyki, podskakując wysoko i mocno trzymając swoje korony, tańczyli, brali udział w konkursach. To wydarzenie było nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale także uświadomieniem dzieciom, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest dniem radosnym, zajmującym bardzo ważne miejsce w naszym życiu.


2019-10-30
Wywiadówka

6 listopada 2019 r (środa) o godz. 17.00 odbędzie się zebranie ogólne rodziców a po nim wywiadówki w poszczególnych klasach.

Zapraszamy wszystkich rodziców.


2019-10-28
"Akcja Kundelek"

Zachęcamy, aby przynieść karmę, obroże, legowiska i akcesoria dla psów oraz kotów. Odbędzie się również zbiórka do puszek, dzięki której możliwy będzie zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla bezdomnych zwierząt.


2019-10-28
Dzień Pluszowego Misia - zbiórka dla dzieci z rzeszowskich szpitali

25 listopada, obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia Prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosevelt udaje się na polowanie. W jego trakcie postrzelony zostaje mały niedźwiadek. Przerażone zwierzątko zostaje decyzją Prezydenta uwolnione i wraca do lasu. Świadek tego wydarzenia przygotowuje ilustracje uwolnionego przez prezydenta misia. Staje się ona inspiracją dla jednego z producentów zabawek do stworzenia pluszowej maskotki, która otrzymuje imię „Teddy Bear”. Miś podbija świat i staje się ulubioną maskotką dzieci oraz towarzyszy wspomnieniom z dzieciństwa wszystkim dorosłym.

Z tej okazji dołączamy się do akcji Fundacji Mam Marzenie i organizujemy zbiórkę pluszowych zabawek dla dzieci z rzeszowskich szpitali. Zbieramy nowe maskotki, przybory szkolne, puzze, zabawki, książki i inne rzeczy, które mogą sprawić radość małym pacjentom. Co ważne - pluszowe misie muszą być nowe z metką. To dlatego, że dzieci przebywające na oddziałach onkologicznych mają osłabioną odporność i pluszaki niewiadomego pochodzenia mogą być dla nich niebezpieczne.

Wykonując ten mały gest, czynimy wielkie rzeczy!

 


2019-10-28
"Młodzi listy piszą..."

Projekt polega na wymianie tradycyjnych listów i kartek pocztowych. Każdy siódmoklasista otrzymał parę – ucznia, z którym będzie korespondował. 28 października nasi uczniowie otrzymali od swoich kolegów pierwsze listy. Podczas czytania było wiele pozytywnej energii.

Zalety projektu:

  • kształcenie umiejętności redagowania tekstu,
  • praca nad ortografią i interpunkcją,
  • kreatywne myślenie (także wizualne),
  • kultywowanie tradycji epistolograficznej,
  • okazja do wymiany doświadczeń,
  • dzielenie się wiadomościami na zadany temat,
  • zawieranie nowych znajomości bez użycia internetu i portali społecznościowych,
  • wielka frajda z czytania ciekawych listów i poznawania czegoś nowego :) .

2019-10-24
Wyjazd do kina na film pt.: "Legiony"

            Seans miał swoją premierę 20 września bieżącego roku. W rolach głównych zostali osadzeni między innymi: Sebastian Fabijańaki (Józek „Wieża”), Bartosz Gelner (Tadeusz Zbarski), Wiktoria Wolańska (Aleksandra Tubilewicz), Mirosław Baka (Stanisław „Król” Kaszubski), Jan Frycz (Józef Piłsudski).  W tematykę legionów – ich tworzenia wprowadził nas przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej.

            „Legiony” to osadzona w latach 1914-1916 opowieść o miłości, marzeniach i dojrzewaniu. Zbiorowym bohaterem są polscy żołnierze, którzy podczas I wojny światowej tworzyli formację będącą zalążkiem naszej przyszłej armii. Wątek miłosny został zgrabnie wpleciony w legionowy szlak bojowy: od wymarszu z krakowskich Oleandrów, aż po bitwę pod Kostiuchnówką. Film przede wszystkim oddaje hołd zbiorowemu wysiłkowi pokolenia, które w czasach niewoli chwyciło za broń i wywalczyło niepodległość.

            Ekranizacja bardzo zaciekawiła uczniów. Wspólnie stwierdzili, że ta produkcja świetnie wpaja patriotyczne wartości.


2019-10-23
konkurs papieski

                     Konkurs składał się z dwóch kategorii:

  1. Literackiej dla klas VII-VIII, gdzie uczniowie mieli możliwość wyboru dwóch tematów: 
  • Młodych pociągają wymagania i wysokie ideały – pisał Jan Paweł II w książce: „Wstańcie, chodźmy”. Kto według ciebie może być autorytetem dla współczesnej młodzieży. Przedstaw charakterystykę postaci rzeczywistej.
  • Czy współczesny, młody człowiek potrzebuje autorytetów? Napisz rozprawkę sięgając do przykładów z literatury i życia codziennego.
  1. Konkurs wiedzy o tematyce: Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski.

 

W kategorii literackiej I miejsce zajął Miłosz Buda z klasy VIII oraz III miejsce Bartosz Olbrot z klasy VII.

W konkursie wiedzy wyróżnienie otrzymał zespół z klasy VI w skład, którego wchodziły: Karolina Dworak i Aleksandra Kwoka.

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!


2019-10-22
Spotkania z jesienią.

2019-10-21
Ślubowanie klasy pierwszej

            W ceremonii wzięłli udział Pani Dyrektor Janina Gaweł, Pani W-ce Dyrektor Danuta Rudzka, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna wraz z nauczycielami. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Pani Janiny Gaweł, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa    do pierwszoklasistów. Nastepnie powitała zebranych gości przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – uczennica kl. VII Julia Kopeć

           Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz pochwalili się znajomością liter, liczb, figur geometrycznych itp., a następnie wypili przygotowany napój odwagi oraz połknęli tabletkę mądrości. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

           Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała dyrektor Janina Gaweł. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Bratkowicach.

           Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  upominki, które wręczyli im: Pani Dyrektor, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz  Rodzice . Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Bartków Anita, Czech Maja, Kardyka Igor, Lis Adam, Łyczko Kamil, Przybyło – Lachcik Wiktoria, Szczepanik Antonina, Szopa Lidia, Wołowiec Błażej.

 

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: http://www.nspbratkowice.pl/z-zycia-szkoly/galerie/216/slubowanie-klasy-pierwszej .


2019-10-11
Dzień Edukacji Narodowej

14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu w szkole nie ma zajęć dydaktycznych.

Uczniowie, którzy nie mają zapewnionej opieki w domu mogą skorzystać z opieki świetlicowej.

Prosimy o informację czy Państwa dziecko będzie korzystało w tym dniu ze świetlicy (można to uczynić telefonicznie lub pisemnie - poprzez przekazanie do szkoły informacji zwrotnej na pismo, które dzieci otrzymały od Pani skretarki)

 

 


2019-10-10
KONKURS „KOCH MIR WAS”

Uczniowie szukali przepisów z kuchni niemieckiej, w dniu dzisiejszym przygotowali  w zespołach  trzyosobowych wybrane przez siebie danie: Kartoffelsalat (sałatkę ziemniaczaną) i Rote Grütze (deser owocowy). Kolejnym etapem będzie przesłanie przepisów wraz ze zdjęciem wybranego dania, które będzie projektem strony do książki kucharskiej.

Podczas dzisiejszej nietypowej lekcji języka niemieckiego uczniowie mieli okazję w grupach przygotować zdrowe potrawy i poćwiczyć swoje umiejętności kulinarne.

                                                                                                                                                                                                                                                                B. Nykiel


2019-10-08
DEUTSCH PLUS

Program realizowany jest we współpracy z  Goethe-Institut, który  wspiera szkoły w ich dążeniach, a jednocześnie ma na celu stworzenie sieci szkół angażujących się w nauczanie języka niemieckiego – szkół, które mogą wymieniać się doświadczeniami oraz wzajemnie się wspierać. Uczniowie biorą aktywny udział w  różnych wydarzeniach (imprezach, konkursach, projektach) przygotowanych w ramach oferty Goethe-Institut. Koordynatorem projektu jest  p. Bernadeta Nykiel. Do programu mogły przystąpić tylko takie szkoły, które oferują naukę języka w zwiększonym zakresie. W całej Polsce wybranych zostało 200 takich szkół, wśród których znalała się też NSP w Bratkowicach.

Dzisiaj tj. 8 października uczniowie kl. VII i VIII, wraz z wychowawcami: p. M. Trawką i p. F. Ząbczyk mieli możliwość uczestnictwa w koncercie niemieckiego rapera Rogera Reklessa. Koncert odbył się w klubie „Pod palmą” w Rzeszowie, przy aktywnym udziale publiczności. Uczniowie mogli na żywo posłuchać języka niemieckiego, a nawet bawarskiego dialektu. Muzyk wspaniale potrafił zaktywizować młodzież i wszyscy świetnie się bawili.
                                                                                                                                                                                                                                                            B. Nykiel


2019-09-27
Święto Szkoły

Pod pomnikiem Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej Podokręgu Rzeszów przedstawiciele szkoły złożyli kwiaty. W wydarzeniu wzięli udział podkarpaccy parlamentarzyści, przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, służb mundurowych i kombatanci. Po wygłoszeniu przemówień przez zaproszonych gości zostały wręczone pamiątkowe odznaczenia. W czasie świętowania pracownicy Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie rozprowadzali ulotki mówiące o historii Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie brali też udział w pikniku wojskowym, podczas którego wystawione były namioty promujące 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej. Zaprezentowana została broń oraz lekki sprzęt wojskowy, publikacje i gry edukacyjne wydane przez IPN.

Żołnierze zorganizowali również degustację wojskowej grochówki, w której uczniowie chętnie wzięli udział.

                               


2019-09-26
Konkurs "List do Taty"

 

Konkurs List do Taty był  adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych. Niezmiennie od pięciu lat jego uczestnicy mają za zadanie napisać pracę na temat: Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata? (ojczym lub ojciec zastępczy). 

Inicjatorem i głównym organizatorem konkursu jest Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. św. Cyryla i Metodego. W tej edycji konkursu do etapu okręgowego zgłosiło się ponad trzydzieści szkół z terenu województwa podkarpackiego. Łącznie do organizatorów wpłynęła rekordowa liczba prac. Nadesłane listy oceniało jury, w skład, którego wchodzili między innymi: przewodnicząca Małgorzata Rauch, Podkarpacki Kurator Oświaty, prof. Aleksander Bobko, senator RP, organizator etapu regionalnego konkursu.

 


2019-09-22
KARTKI DLA ŻOŁNIERZY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

  

   Powstanie Warszawskie wybuchło 1 sierpnia 1944 roku i trwało do 2 października 1944 r.  Zostało zorganizowane przez Armię Krajową w ramach akcji „Burza” i miało na celu wyzwolenie stolicy spod okupacji niemieckiej przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Walki w Warszawie trwały 63 dni choć planowano je zaledwie na kilka. Wobec braku perspektyw dalszej walki (olbrzymia przewaga militarna Niemców, brak pomocy ze strony sojuszników, ciężka sytuacja mieszkańców stolicy) przedstawiciele AK podpisali 2 października 1944 r. układ o zaprzestaniu działań wojennych w stolicy. Straty po stronie polskiej to 18 tys. zabitych i ok. 25 tys. rannych żołnierzy, oraz ok. 120-200 tys. ofiar spośród ludności cywilnej. Po stronie niemieckiej było 17 tys. zabitych i 9 tys. rannych. Warszawa została doszczętnie zniszczona. Powstanie zakończyło się militarną klęską. O to czy miało sens historycy spierają się do tej pory. Zdaniem niektórych z nich to właśnie Powstanie Warszawskie miało skłonić Stalina do porzucenia myśli wcielenia Polski do ZSRR jako „siedemnastej republiki”.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz włączyli się do akcji „BohaterON – włącz historię”! To ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.

Nazwa akcji BOHATERON stanowi połączenia dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON” czyli włączyć.  Nazwa symbolizuje chęć włączenia do świadomości Polaków wydarzeń mających miejsce w czasie II wojny światowej i historii ludzi, którzy stanęli do walki z okupantem hitlerowskim  w zbrojnym zrywie jakim było Powstanie Warszawskie. W ramach akcji dzieci wykonały piękne kartki, które zostaną przesłane do organizatora kampanii,  a stamtąd trafią do rąk uczestników powstania.  Na pewno sprawią Im olbrzymią radość.

 

 


2019-09-13
Narodowe Czytanie 2019

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. Były to: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej, Katarynka Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków Bruno Schulza, Orka Władysława Reymonta, Rozdziobią nas kruki, wrony Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa Henryka Rzewuskiego.  Nowele te, uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością.

W piątek, w naszej szkole została odczytana przez młodszych uczniów Katarynka, natomiast klasy starsze zapoznały się z treścią nowel takich jak: Dobra pani, Sachem oraz Dym.

Na sam koniec tej uroczystości, każdy uczeń otrzymał odbitą okolicznościową pieczęć, którą szkoła otrzymała od Kancelarii Prezydenta RP.


2019-09-01
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20

Skończyły się już wakacje. Minęła pora beztroskich wędrówek, zabaw i słodkiego leniuchowania. Czas wrócić do szkoły, która już bardzo stęskniła się za radosnym gwarem swoich uczniów. Przed uczniami i nauczycielami dziesięć miesięcy wytężonej pracy, ale też okres nowych szans i możliwości, wspaniałych wycieczek oraz spotkań z kolegami i przyjaciółmi.

Niech rok szkolny 2019/20 będzie udany i przyniesie wszystkim dużo radości, sukcesów i satysfakcji.

                                           

                                             WRZESIEŃ

                                   Pachnie siano, koniczyna, babie lato z wiatrem leci...

                                   A ja wrzesień list zaczynam, ciepły list do wszystkich dzieci.

 

                                   Chce wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka,

                                   Żeby tyle było piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach.

                                   Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze,

                                   Żeby w szkole było milej niż nad rzeką lub nad morzem.

                               

                                   Długopisy, wszystkie pióra, niechaj piszą mądrze, ładnie,

                                   I niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie.

 

                                                                     


Galerie